Beata Jönsdotter

Namn vid födseln Beata Jönsdotter
Kön kvinna

Berättelse

Mormors Farfars Farmors Farfars Mormors Mormor Beata Jönsdotter

Hittade följande på geni.com
Beata Jönsdotter
Also Known As: "Ulfonia", "Ulfonius"
Birthdate: estimated between 1536 and 1592
Birthplace: Södra Ving, Ulricehamn, Södra Ving parish, Södra Ving församling, Älvsborgs län, Sweden
Death: Died 1644 in Ulricehamn, Södra Ving parish, Södra Ving församling, Älvsborg län, Sweden
Immediate Family:
Daughter of Johan Ulfonis and Ingegärd Olofsdotter
Wife of Haqvin Benedicti
Mother of Kerstin Christina Håkansdotter; Elias Hagvini Wingius; Anna Håkansdotter Winge; Bengt Haqvini; Christina Håkansdotter and 3 others
Sister of Sara Ulfonis
Managed by: Private User
Last Updated: February 9, 2015

Släktskap till huvudperson (Joakim Hardell) : mormors farfars farmors farfars mormors mormor

Föräldrar

Släktskap till huvudperson Namn Födelsedatum Dödsdatum Släktskap inom familjen (om ej genom födsel)
Far Johan Ulfonis
Mor Ingegärd Olofsdotter
         Beata Jönsdotter

Familjer

Familj för Haqvin Benedicti och Beata Jönsdotter

Gift Make Haqvin Benedicti ( * + ... )
  Barn
Namn Födelsedatum Dödsdatum
Estrid Håkansdotter