Per Nilsson

Namn vid födseln Per Nilsson
Kön man

Händelser

Händelse Datum Plats Beskrivning Källor
Födelse 1853-09-17 Önnestad, Kristianstad, Skåne, Kristianstad    

Familjer

Familj för Per Nilsson och Karna Olsdotter

Gift Maka Karna Olsdotter ( * 1849-04-27 + ... )
   
Händelse Datum Plats Beskrivning Källor
Giftermål 1874-12-27      
  Barn
Namn Födelsedatum Dödsdatum
Nils Persson1875-06-041928-12-23
Sigrid Persson1877-06-101952-02-16
Maria Persdotter Nilsson1880-03-201880-11-30
Maria Persdotter Nilsson1881-12-071962-10-24
Olof Persson Nilsson1884-01-291944-04-24
Emma Persson Nilsson1886-01-231960-12-31
Anna Persson Nilsson1888-07-101974-07-28