Denna sida är en förteckning över alla händelser i databasen, sorterad efter typ, datum (om givet) samt Gramps-ID. Klickar du på en händelse Gramps-ID kommer en sida att laddas med denna typ av händelser.

Bokstav Typ Datum Gramps-ID Person
A Adelstitel 888 E2631 Eberhard III im Nordgau
    910 E2629 Hugo III im Nordgau
    935 E2700 Boso II av Provence
    949 E2699 Boso II av Provence
    mellan 959 och 967 E2627 Eberhard IV im Nordgau
    965 E2574 Arnulf II av Flandern
    från 988 till 1035-05-30 E2568 Boudewijn IV av Flandern
A Alternativt giftermål c:a 688 E1529 Pippin av Herstal Chalpaida
B Barndop 785 E0623 Widukind I Magnus
    826 E0539 Harald Klak
    1653-06-15 E3321 Cathrine Hardingsdatter
    1715-09-29 E2848 Margareta Magdalina Gestrin
    1728-09-19 E1854 Agnete Hermansdatter Sode
    1740-08-26 E2858 Adam Anundsson Potila
    1755-03-26 E2003 Anna Mickelsdotter Käyräsvuopio
    1773-03-24 E3111 Nils Nilsson Wallström
    1774-05-01 E5169 Kjerstin Persdotter
    1798-06-24 E5168 Cajsa Lisa Persdotter
    1801-07-26 E0941 Eva Adamsdotter Lauri
    1823-01-22 E3104 Sophia Hansdotter Rask
    1828-05-15 E3023 Evelina Augustina Hellstén
    1855-01-05 E2951 Karl Johan Boberg
    1855-09-16 E2957 Jakob Peter Bogren
    1857-01-11 E3088 Carl Julius Haglund
    1859-06-28 E3090 Carl Albrect Haglund
    1861-03-20 E3095 Johanna Sofia Fredrika Haglund
    1864-06-05 E3100 Johanna Christina Haglund
B Begravning E0052 Nils Petter Isacsson Kirkonmäki Sandqvist
    E0098 Margareta Jacobsdotter Malmström
    E0143 Carl Carlsson Pekka
    E0189 Brita Johansdotter Kannala
    E1176 Nils Otto Baumgardt
    E1181 Maria Christina Juliana (Nana) Dam
    E1222 Elisabeth Christine Ancher
    E1243 Brita Michelsdotter Pietilä
    E1256 Birger Gustaf Bäckström
    E1269 Theodolinda Friedrica Fiebelkorn
    E1274 Gottlieb Edvard Baumgardt
    E2660 Ealhswith
    E0134 Arnulf II av Flandern
    E0237 Karl II
    839 E2669 Egbert of Wessex
    1079 E0040 Adelle de France
    1410 E3353 Abraham Brodersen
    1415-02-18 E3350 Birgitte Abramansdatter Baad
    1653-04-08 E2903 Niels Pedersen
    1676-05-21 E3324 Harding Petersen
    1685-06-05 E3328 Margrethe Mumme
    1698-01-03 E6211 Anniche Terchildsdatter
    1699-02-17 E2883 Karen Andersdatter
    1710-06-05 E5059 Petrus Petri Rockstadius
    1718-01-11 E4517 Johan Jönsson Forsman
    1724-12-27 E1443 Henric Ericsson Keinosuando Lodvik
    1731-02-16 E6122 Herman Jørgensen Sode
    1737-02-06 E6959 Håkan Ersson
    1740-07-06 E4398 Caisa Hindricsdotter
    1740-11-01 E4739 NN Andersson Lasu
    1743-11-13 E5093 Pär Josepsson Tuohea
    1748-10-23 E4533 Brita Björnsdotter
    1751-03-03 E4376 Hans Henricsson Hetta
    1757-07-10 E4402 Apollonia Larsdotter
    1758-04-03 E5893 Peter Humble
    1763-11-01 E5092 Ella Jönsdotter
    1764-09-09 E4428 Rebecca Larsdotter
    1767-04-16 E4375 Eric Hansson Mörtberg Hetta
    1768-04-06 E4546 Sven Swensson Esk
    1771-04-16 E1942 Catharina Quist
    1780-12-02 E4507 Brita Johansdotter Strand
    1781-02-23 E4505 Isaac Bucht
    1783-04-27 E5868 Karna Larsdotter
    1783-09-21 E4374 Hindric Olofsson Franchi
    1785-01-30 E5112 Ella Jönsdotter
    1786-04-20 E4430 Rebecka Larsdotter
    1787-04-09 E6284 Ingeborg Larsdotter
    1787-09-15 E6285 Nils Pettersson
    1788-10-04 E3460 Kirsten Madsdatter Engel
    1789-10-27 E5073 Clemet Olofsson Ollinen
    1791-05-08 E5276 Måns Ryfeldt
    1791-06-13 E4878 Sven Danielsson
    1792-12-26 E5850 Brita Henricsdotter Keinosuando
    1793-04-28 E5339 Lisa Andersdotter
    1794-07-07 E5852 Johan Johansson Stålnacke
    1795-05-17 E5123 Mickel Mickelsson Käyräsvuopio
    1796-01-11 E5052 Adolph Müller
    1798-02-11 E5219 Jacob Jönsson
    1798-10-14 E5960 Samuel Cedergren
    1799-12-01 E4795 Ola Askenström
    1800-06-02 E5858 Michel Grelsson Krekula
    1801-02-22 E5282 Nils Öhnberg
    1803-01-01 E4372 Esaias Olofsson Tyni Esko
    1803-01-09 E6270 Nils Mattsson
    1803-12-04 E2404 Nils Nilsson Wallström
    1804-04-15 E4403 Carl Hindricsson Heickilä
    1804-10-04 E4386 Maria Elisabeth Bruno
    1805-03-03 E5113 Johan Johansson Alama
    1807-08-02 E4803 Catarina Johansdotter
    1808-04-02 E5070 Johan Nilsson Mikonantti
    1808-04-18 E4373 Johan Clemetsson Ollinen
    1809-03-19 E4523 Samuel Esk
    1810-05-20 E6355 Olaus Olsson
    1810-05-24 E5879 Margareta Magdalina Gestrin
    1811-01-20 E5854 Hans Olofsson Kemi
    1811-05-26 E2398 Brita Ericsdotter
    1814-11-22 E5208 Anna Carolina Aspman
    1816-03-03 E5261 Eleonora Boumgardt
    1819-11-25 E4518 Johan Esk
    1820-02-27 E4340 Nils Johansson Kirkonmäki
    1821-05-20 E4696 Petter Abrahamsson Mörtberg
    1826-11-26 E6273 Maria Andersdotter
    1828-07-20 E4481 Anders Olsson
    1828-11-23 E6321 Ingeborg Jonsdotter
    1830-04-24 E5856 Margareta Johansdotter Stålnacke
    1833-03-24 E5873 Margeta Olsdotter
    1834-12-07 E6324 Anders Nilsson
    1835-06-07 E5154 Annicka Larsdotter
    1842-11-25 E4385 Margareta Kinnström
    1844-03-19 E2925 Erasmine Helene Möller
    1846-01-03 E4446 Carl Andersson
    1848-02-20 E6041 Anna Greta Svensdotter
    1848-05-28 E5188 Cajsa Greta Gustafsdotter
    1850-04-01 E4464 Nils Olsson
    1856-01-28 E5190 Annika Svensdotter Dahlman
    1857-02-01 E3086 Carl Julius Haglund
    1859-07-24 E3092 Carl Albrect Haglund
    1862-11-02 E3097 Johanna Sofia Fredrika Haglund
    1864-08-12 E3102 Johanna Christina Haglund
    1865-12-31 E3044 Sophia Hansdotter Rask
    1867-11-09 E6315 Stina Maja Andersdotter
    1871-08-01 E3110 Anna Lisa Nilsdotter
    1872-01-01 E4451 Pernilla Nilsdotter
    1877-12-13 E4766 Johan Wilhelm Baumgardt
    1881-10-09 E4095 Elsa Matilda Bäckström
    1883-09-23 E4098 Gustaf Hjalmar Bäckström
    1884-11-30 E6033 Nils Peter Perssson
    1896-02-11 E6462 Hilma Othilia Carlsson
    1909-02-10 E3067 Bror Johan Fredrik Haglund
    1910-07-28 E5847 Petter Olof Johansson Hardell
    1912-11-04 E4773 Johan Otto Baumgardt
    1924-01-16 E3157 Carl Ancker Dam
    1945-08-07 E3154 Helena Maria Dam
    1946-01-13 E5158 Johan Peter Gottfrid Petersson
    1946-08-14 E3152 Anna Elisabeth Dam
    1958-09-19 E3073 Mary Ellen Paddy
B Bosatt E0289 Hans Bruno
    E2665 Oslac
    E2689 Hans Pehrsson Peckari
    E0015 Oslac
    mellan 1539 och 1553 E1453 Olof Joensson Pajari
    mellan 1551 och 1592 E1452 Joen Olsson Olkkuri
    mellan 1594 och 1604 E2694 Nils Persson Pekkari
    mellan 1596 och 1622 E1450 Ludvig Joensson Olkkuri
    efter 1621 E2692 Grels Thomasson Krekula
    från 1622 till 1638 E1447 Nils Ludvigsson Lodvijk
    från 1639 till 1659 E1449 Nils Ludvigsson Lodvijk
    från 1682 till 1702 E1444 Erik Nilsson Lovikka
    1684 E5240 Per Nilsson
    1710 E4157 Samuel Persson
    1718 E2090 Lucia Larsdotter Olof Dynisson Tyni
    1728 E4030 Per Håkansson Maria
    mellan 1731 och 1743 E4362 Olof Larsson Fors Brita Pehrsdotter Servio
    1735 E5263 Jöns Eskelsson
    1738 E3936 Lena Börje
    1747 E4775 Hindric Lisken Hindricsdotter Johan Hindricsson Margetha
    1750 E3887 Sven Månsson
    1750 E5299 Per Jonsson
    1751 E4013 Olof Nilsson
    1755 E3967 Anna Stina Adamsdotter Lars Johansson
    1763 E5246 Sven Nilsson
    1764 E3959 Per Johansson Karin Johansdotter
    från 1764 till 1770 E5871 Ola Askenström Karna Larsdotter
    från 1770 till 1783 E5872 Ola Askenström Karna Larsdotter
    mellan 1773 och 1777 E3897 Kerstin Jaensdotter
    1774 E3861 Hemming Pährsson Stina Jonsdotter
    1776 E4019 Elin Abrahamsdotter
    1778 E3923 Elin Persdotter
    1780 E3997 Maria Andersdotter
    1780 E4021 Abram Swänsson
    mellan 1782 och 1859 E3726 Nils Magnus Rothsten
    1783 E3900 Ingrid Persdotter
    1786 E3976 Walborg Pärsdotter
    1788 E3981 Stina Svensdotter Pehr Jaensson
    före 1790 E6925 Margareta Ersdotter
    1791 E3902 Gabriel Jonsson Christina Danielsdotter
    1796 E3938 Kjerstin Larsdotter
    1803 E3831 Stina Svensdotter Carl Olofsson
    från 1803 till 1816 E4477 Carl Andersson
    från 1803 till 1826 E4478 Mätta Olsdotter Anders Olsson
    1804 E3801 Pehr Pehrsson
    1810 E0057 Adam Henriksson Kangas
    från 1811 till 1819 E4769 Johan Wilhelm Baumgardt
    från 1812 till 1828 E4461 Bereta Jacobsdotter
    från 1812 till 1845 E4462 Nils Olsson Elna Nilsdotter
    från 1816 till 1817 E4473 Carl Andersson
    från 1817 till 1818 E4472 Carl Andersson
    från 1818 till 1820 E4471 Carl Andersson
    1819 E3879 Olof Svensson
    från 1819 till 1827-04-24 E4768 Johan Wilhelm Baumgardt
    från 1825 till 1831 E4436 Olof Carlsson Carl Andersson Pernilla Nilsdotter
    före 1831 E3834 Sara Cajsa Carlsdotter
    från 1831 till 1835 E4437 Olof Carlsson Carl Andersson Pernilla Nilsdotter
    1834 E2851 Anna Regina Esk
    från 1835 till 1838 E4442 Olof Carlsson Carl Andersson Pernilla Nilsdotter
    från 1837-11-14 till 1838-11-28 E4763 Johan Wilhelm Baumgardt Anna Regina Esk
    från 1838-11-28 till 1839 E4761 Johan Wilhelm Baumgardt Anna Regina Esk
    från 1839 till 1845 E4444 Carl Andersson Pernilla Nilsdotter
    från 1839 till 1841-11-10 E4762 Johan Wilhelm Baumgardt Anna Regina Esk
    från 1841-11-10 till 1843 E4759 Johan Wilhelm Baumgardt Anna Regina Esk
    från 1843 till 1858 E4760 Johan Wilhelm Baumgardt Johan Otto Baumgardt
    från 1843 till 1846-09-28 E4770 Anna Regina Esk
    från 1856 till 1871 E4452 Pernilla Nilsdotter
    från 1858 till 1859 E4764 Johan Wilhelm Baumgardt Johan Otto Baumgardt
    från 1859 till 1877 E4765 Johan Wilhelm Baumgardt
    från 1859 till 1868 E4771 Johan Otto Baumgardt
    från 1868 till 1912 E4772 Johan Otto Baumgardt
    från 1871 till 1932 E5329 Anna Christina Jonsdotter
    före 1871-05-05 E3618 Johan August Larsson Anna Christina Jonsdotter
    från 1876-10-02 till 1899-09-29 E5662 Theodolinda Friedrica Fiebelkorn Edvard Julius Bäckström
    mellan 1883-11-09 och 1884-04-08 E6448 Ernestine Adolfine Amalia Francke
    från 1885-05-24 till 1899-09-26 E5661 Birger Gustaf Bäckström
    1895 E5377 Gustafva Linnea Tapper August Theodor Holm
    från 1899-10-04 till 1907-12-31 E5660 Birger Gustaf Bäckström
    1901 E5421 Augusta Wilhelmina Dahlander
    från 1908-01-09 till 1909-12-18 E5659 Birger Gustaf Bäckström
    från 1909-12-18 till 1911-11-23 E5658 Birger Gustaf Bäckström
    från 1911-11-27 till 1912-10-23 E5653 Birger Gustaf Bäckström
    från 1911-12-10 till 1919 E5522 Nils Nilsson August Nilsson Carolina Carlsdotter
    från 1912-10-23 till 1913-11-04 E5654 Bertha Henrietta Baumgardt Birger Gustaf Bäckström
    från 1913-11-06 till 1934-10-12 E5655 Bertha Henrietta Baumgardt Birger Gustaf Bäckström
    efter 1933-09-24 E5187 Per Verner Lorens Petersson
    från 1934-10-12 till 1935-11-18 E5656 Birger Gustaf Bäckström
    från 1935-11-18 till 1936-08-16 E5657 Birger Gustaf Bäckström
D Dop 1684-08-03 E5307 Ygge Jonsson
    1699-10-17 E4511 Brita Rockstadia
    1718-12-02 E4202 Maria Olofsdotter Tyni
    1719-03-12 E5042 Carin Andersdotter Oravainen
    1722-10-17 E5127 Johan Johansson Alama
    1722-10-21 E5069 Johan Nilsson Mikonantti
    1728-12-06 E5124 Mickel Mickelsson Käyräsvuopio
    1738-12-14 E5503 Anna Cathrine Thorsdatter
    1745-08-03 E4411 Petrus Larsson
    1746-09-10 E4410 Lars Larsson
    1748-11-20 E4406 Cicilia Larsdotter
    1750 E3885 Jonas Gudmundsson
    1750-09-14 E4408 Margareta Larsdotter
    1750-11-09 E5764 Peter Hansson
    1752-10-09 E4414 Hans Larsson
    1755-10-27 E4416 Nicolaus Larsson
    1757-05-06 E4418 Anna Larsdotter
    1759-01-02 E4420 Isaac Larsson
    1759-09-10 E5500 Peder Kristiansen Dam
    1760-10-24 E4962 Elsa Johansdotter
    1761-04-12 E4412 Katarina Larsdotter Tano
    1761-11-01 E6444 Erik Eriksson
    1761-11-15 E3039 Anders Olsson
    1763-04-28 E4422 Johannes Larsson
    1764-08-19 E4424 Rebecca Larsdotter
    1765-02-03 E3826 Ingeborg Magnidotter
    1767-02-15 E4510 Adam Abrahamsson Lauri
    1770-02-18 E6341 Gretha Stina Pehrsdotter
    1771-02-17 E4783 Per Olofsson
    1775-01-01 E5870 Ingar Olsdotter
    1776-05-12 E6443 Annicka Israelsdotter
    1778-01-13 E5075 Brita Caisa Nilsdotter Välikoski
    1778-04-05 E6278 Maja Nilsdotter
    1781-01-05 E5668 Johan Aspman
    1782-02-03 E4387 Peter Larsson
    1791-12-27 E4944 Fredric Nathanaelsson
    1796-03-06 E3480 Gustava Melin
    1799-01-03 E5499 Anne Elisabeth Kirstine Hansdatter Rasch
    1805-05-05 E3763 Anders Nilsson
    1805-06-23 E3839 Peter Persson
    1815-07-09 E3841 Sara Cajsa Carlsdotter
    1815-11-05 E5498 Sara Hansine Thomsen
    1818-01-06 E3700 Lena Stina Jaensdotter
    1822-05-25 E4915 Anna Margareta Olofsdotter
    1822-12-24 E4914 Nils Fredric Fredriksson
    1830-09-18 E4916 Anna Sara Jonsdotter
    1850-04-01 E3772 Hilda Gustafva Jonsdotter
    1855-10-05 E5341 Frans Gustaf Baumgardt
    1864-08-05 E3958 Carl Persson
    1873-12-26 E3605 Hulda Sofia Karlsson
D Död E0014 Greta Johanna Olofsdotter Lasu
    E0818 Anders Andersson Huhdanantti
    E0976 NN Mogensdotter
    E1868 Jes Rasch
    E1931 Erik Thordsson Bure
    E1947 Margareta Johansdotter Lampa
    E2005 Eric Ericsson Sundbaum
    E2009 Hans Ericsson Bergman
    E2011 Maria Hinriksdotter
    E2022 Nils Larsson Alatalo
    E2024 Anders Johansson Mikonantti
    E2026 Caisa Pehrsdotter
    E2028 Lars Nilsson
    E2030 Pehr Mickelsson Mikonantti
    E2032 Ingrid Henricsdotter Hetta
    E2038 Anna Hansdotter
    E2062 Brita Josephsdotter Kangonen
    E2088 Anders Andersson Lasu
    E1244 Jørgen Jensen
    E1420 Esper Hansen
    E2388 Ivar Ravn
    E0012 Oslac
    E0264 Edburh
    E3427 Jep Hansen
    E3451 Matthias Hoe
    E3454 NN Lange
    E4845 Olov Månsson Blix
    E9435 Rut Northun
    E5649 Peter Månsson
    E5671 Nils Erik Nilsson
    efter 160 E1114 Berwoud van Egmond
    480 E0694 Hartwacher
    c:a 480 E0696 Henqst
    524 E0692 Hattwigande
    540 E0688 Hulderich
    efter 568 E0686 Bodic
    627 E0468 Arnulf av Metz
    efter 633 E0684 Berthold
    639 E2563 Pippin den äldre
    640 E0437 Pippin den äldre
    640-08-16 E2559 Arnulf av Metz
    efter 654 E0926 Childebrand
    mellan 657 och 679 E2555 Ansegisel
    680 E2528 Martin av Laon
    685 E0429 Ansegisel
    691 E0680 Sighard
    692-12-17 E2557 Begga von Herstal
    694-12-17 E0433 Begga von Herstal
    c:a 697 E2531 Hugobert
    mellan 704 och 710 E2532 Irmina von Oeren
    705 E0425 Chalpaida
    714-12-16 E2525 Pippin av Herstal
    714-12-16 E0422 Pippin av Herstal
    efter 719 E0413 Caribert
    efter 721 E2530 Bertrada d.ä.
    724 E2521 Chrodtrud
    724 E0420 Chrodtrud
    740 E0676 Dietrich
    c:a 741 E0907 Lambert II
    741-10-22 E2519 Karl Martell
    741-10-22 E0417 Karl Martell
    747 E2523 Heribert av Laon
    754 E0499 Chiltrude Martel
    efter 758 E0400 Gottfred
    c:a 764 E0902 Robert
    768 E2515 Pippin d.y.
    768 E0405 Pippin d.y.
    768 E0546 Warnechin
    efter 769 E2720 Rothard av Metz
    770 E1686 Kunigunde des Francs
    771 E0897 Cancor
    771-12-04 E1688 Carloman
    efter 775 E0627 Geva
    783-04-30 E1680 Hildegard av Vinzgau
    783-04-30 E0397 Hildegard av Vinzgau
    783-06-12 E0409 Bertrada d.y.
    795-05-05 E0893 Heimrich
    798 E0402 Imma
    efter 800 E0830 Helge den Hvasse
    802 E0862 Eyderich
    före 804 E1692 Theodoric I de Septimanie
    806 E2721 Isanbart av Sachsen
    efter 806 E0610 Gisla von Verla
    807-07-12 E0493 Robert II
    c:a 809 E0622 Widukind I Magnus
    810-07-08 E1673 Karlmann
    810-07-08 E0392 Karlmann
    efter 811 E2737 Amelung I Billunger
    efter 811 E0023 Amelung I Billunger
    811 E0602 Amalung
    mellan 812-05-28 och 815-05-21 E1683 St. Guilhem de Gellone
    814-01-28 E0394 Karl den store
    818-04-17 E0385 Bernhard
    818-10-03 E2716 Irmingard
    818-10-03 E0635 Irmingard
    824 E0859 Engalsam
    c:a 825 E0366 Welf I av Bayern
    efter 825 E0478 Heilwig
    825 E0618 Wigbertus
    efter 830 E0382 Ingeltrud
    834 E2614 Odo av Orléans
    834 E0074 Eudes
    834 E0481 Robert III
    efter 835 E0389 Cunigundis des Francs
    efter 835 E0594 Berengar
    efter 835-06-15 E1670 Cunigundis des Francs
    efter 837 E0857 Audacer
    839 E2667 Egbert of Wessex
    839 E0578 Poppo I
    839-11-04 E0729 Hugo
    efter 840 E1662 Pepin II
    efter 840 E0272 Pepin II
    840 E0542 Sigrid Helgesdatter
    efter 840 E0639 Hildegard
    840-06-20 E2616 Ludvig I av Franken
    840-06-20 E0475 Ludvig I av Franken
    841-06-25 E2712 Gerard av Auvergne
    841-06-25 E0641 Gerhard
    843 E0606 Bruno I
    843-04-19 E2618 Judith av Bayern
    843-04-19 E0370 Judith av Bayern
    844-06-16 E2985 Hugh
    846 E0538 Harald Klak
    efter 846 E0936 Hild Rolfsdatter
    c:a 849 E0257 Osburga
    851-03-20 E0330 Irmengard
    efter 854 E0570 Heinrich
    efter 854 E0574 Baba
    c:a 855 E0318 Boso de Oudere
    855-09-25 E0328 Lothair I
    858 E2664 Æthelwulf of Wessex
    858 E0253 Æthelwulf of Wessex
    efter 862 E0820 Adelahide av Tours
    c:a 862 E0947 Konrad I
    864 E0312 Hugbert
    c:a 866 E2662 Æthelred Mucil
    efter 866 E2727 Adelahide av Tours
    866-03-11 E2733 Liudolf av Sachsen
    866-03-12 E0598 Liudolf av Sachsen
    866-08-25 E2724 Robert IV av Frankrike
    866-09-15 E1653 Robert I “le Fort” de France
    866-09-15 E2710 Ranulf I av Akvitanien
    866-10-00 E0643 Ranulf I
    866-12-16 E0354 Eberhard
    867 E0497 Robert IV av Frankrike
    c:a 868 E0325 Waldrada
    869-08-08 E0321 Lothair II
    869-10-06 E2611 Irmentrude
    869-10-06 E0241 Irmentrude
    870 E2654 Judith av Västfranken
    efter 872 E0559 Walbert
    c:a 874 E0358 Gisela
    876 E0299 Konrad II Welfer
    876-01-31 E0885 Emma
    876-08-28 E0882 Ludwig II
    877 E2609 Karl II
    877-10-06 E0236 Karl II
    c:a 879 E2791 Rurik
    efter 879 E0232 Judith av Västfranken
    879 E0878 Erchanger I
    879-01-02 E2651 Boudewijn I av Flandern
    879-01-02 E0228 Baldwin I Iron Arm
    879-04-10 E2607 Ludwig II av Frankrike
    879-04-10 E0796 Louis II le Begue
    efter 880 E0270 Bertha de Morvois
    c:a 880 E0752 Wichmann I
    efter 880 E1138 NN van Egmond
    efter 885 E0305 Theobald
    885 E0527 Godtfred II
    886-08-28 E2602 Heinrich I
    888 E2982 Ingelgerius
    före 890 E0651 Irmgard
    890 E0934 Rognvald
    890-08-05 E2708 Ranulf II av Akvitanien
    890-08-05 E0647 Ranulf II
    890-11-28 E0553 Walbert
    c:a 895 E3022 Álmos av Ungern
    c:a 895 E0812 Aélis
    efter 896 E0495 Beatrix de Vermandois
    896 E4800 Berengar av Bayeux
    efter 898 E2630 Eberhard III im Nordgau
    899 E0342 Anscharius
    899-10-26 E2656 Alfred the Great of Wessex
    c:a 900 E0245 Alfred the Great of Wessex
    efter 901 E0800 Adelaide
    902 E1658 Heribert I de Vermandois
    903-12-24 E2599 Hadwig
    903-12-24 E0515 Hadwig
    c:a 905 E0249 Ealhswith
    c:a 905 E0268 Heribert I de Vermandois
    905-12-05 E2659 Ealhswith
    c:a 907 E3020 Árpád av Ungern
    907-07-04 E2552 Leopold av Bayern
    907-07-04 E0835 Leopold av Bayern
    efter 910 E0930 Judith
    efter 910 E1135 Radbold van Egmond
    910-06-13 E0338 Gisela
    910-06-22 E2604 Gerhard im Metzgau
    c:a 911 E0261 Æthelred II
    c:a 911 E0659 Aremburgis
    912-10-25 E0291 Rudolf I
    912-11-30 E2598 Otto I av Sachsen
    912-11-30 E0511 Otto I av Sachsen
    913-05-17 E2735 Oda
    913-05-17 E0019 Oda
    915 E2551 Kunigunde von Schwaben
    c:a 915 E0350 Bertila
    efter 915 E0839 Kunigunde von Schwaben
    efter 917 E0523 Reginhild Ludmilla
    917-02-10 E2595 Frederuna
    917-12-08 E0519 Dietrich
    918-09-10 E2643 Boudewijn II av Flandern
    918-09-10 E0223 Baldwin II the Bald
    före 922 E2624 Wigerich
    923 E0334 Adalbert the Rich
    efter 923 E0788 Kunigunde
    923 E0810 Robert II de France
    923-06-15 E1647 Robert II de France
    924-05-07 E0346 Berengar I
    925-03-08 E0309 Bertha
    c:a 929 E0294 Willa
    929-06-07 E2646 Ælfthryth of Wessex
    929-06-07 E0225 Ælfthryth of Wessex
    929-10-07 E2593 Karl III
    efter 931 E0007 Adela
    931-03-00 E1650 Beatrix de Vermandois
    c:a 932 E4799 Rollo av Normandie
    934 E0655 Ebalus Mancer
    c:a 935 E2193 Thyra Danebod af Danmark
    935 E2706 Ebalus av Akvitanien
    c:a 936 E0283 Boso
    efter 936 E0285 Willa
    före 936 E6277 Hardeknud (Knud I) af Danmark
    936-07-02 E2729 Henrik I av Sachsen
    936-07-02 E0031 Henrik I av Sachsen
    937-06-14 E2548 Arnulf I av Bayern
    937-07-14 E0833 Arnolphus I Malus
    940 E2628 Hugo III im Nordgau
    efter 940 E1132 Walbrand van Egmond
    941 E0707 Foulques I le Roux
    942 E2979 Fulko I av Anjou
    943-02-23 E2648 Herbert II de Vermandois
    943-02-23 E0266 Herbert II de Vermandois
    945 E2786 Igor av Kiev
    949 E2586 Udo I von der Wetterau
    efter 949 E2590 Gottfried von Jülich
    950 E3018 Zoltán av Ungern
    c:a 952 E2978 Gerberge av Maine
    956-06-16 E1641 Hugues “le Grand” de France
    956-06-16 E0123 Hugues “le Grand” de France
    958 E2191 Gorm “den Gamle” Hardeknudsen af Danmark
    958-01-09 E1644 Hedwig av Sachsen
    958-11-11 E2976 Fulko II av Anjou
    c:a 959 E0106 Foulques II the Good
    c:a 959 E0220 Adela de Vermandois
    960 E2640 Adela de Vermandois
    c:a 960 E0932 Teutberg
    962-01-01 E2633 Boudewijn III av Flandern
    c:a 962 E0115 Constance de Provence
    efter 962 E0665 Adele av Normandie
    c:a 962 E0826 Charles Constantin
    962-11-01 E0089 Boudewijn III av Flandern
    mellan 963 och 966 E2703 Constance de Provence
    963-04-03 E0663 Wilhelm III av Akvitanien
    964-03-27 E0217 Arnulf I av Flandern
    c:a 965 E2189 Gunhild Olavsdatter
    mellan 965 och 967 E2698 Boso II av Provence
    efter 965 E0208 Hildegard
    965-03-10 E0127 Hedwig av Sachsen
    965-03-28 E2638 Arnulf I av Flandern
    efter 966 E0145 Willa
    966-08-06 E0142 Berengar II
    967-05-26 E0212 Billung
    efter 968 E0113 Boso
    968-03-14 E2731 Matilda av Ringelheim
    968-03-14 E0507 Matilda av Ringelheim
    969-07-11 E2789 Olga av Kiev
    mellan 970 och 973 E3016 Taksony av Ungern
    mellan 972 och 973 E2626 Eberhard IV im Nordgau
    972-03-00 E2785 Sviatoslav I av Kiev
    973-03-27 E0206 Hermann I
    976-05-10 E0194 Henrich I den Skallede
    977 E1128 Dodo van Egmond
    980 E0172 Berthold
    980-01-15 E2546 Berthold av Schweinfurt
    985 E2183 Styrbjørn Olafsen den Stærke
    985 E2218 Toke Gormsen
    986-11-01 E2187 Harald I “Blåtand” Gormsen af Danmark
    988 E2573 Arnulf II av Flandern
    c:a 988 E0181 Lothar
    988-03-30 E0131 Arnulf II av Flandern
    efter 990 E0066 Irmentrude
    990 E0185 Mathildis
    992 E2582 Heribert von der Wetterau
    992 E0069 Heribert von der Wetterau
    992-12-13 E0772 Hedwig
    993 E2695 Wilhelm I av Provence
    c:a 995 E2755 Erik Segersäll av Sverige
    996-10-24 E1634 Hugo Capet av Frankrike
    996-10-24 E0085 Hugo Capet av Frankrike
    mellan 998 och 999 E2588 Meginhard IV von Hamaland
    998 E0768 Siegfried I av Luxemburg
    998-10-28 E2621 Siegfried I av Luxemburg
    c:a 1000 E2758 Sigrid Storråda
    1000-09-18 E2185 Thyra Haraldsdatter
    1002-11-13 E2215 Pallig Tokesen
    1002-11-13 E2216 Gunhild Haraldsdatter
    1003 E0048 Rosala van Ivrea
    1003-02-07 E2577 Rosala van Ivrea
    c:a 1005 E0119 Adelheid av Akvitanien
    1006 E1638 Adelheid av Akvitanien
    1008-05-25 E2635 Mathildis av Sachsen
    1008-05-26 E0138 Mathildis av Sachsen
    1010 E0097 Guillaume I
    1011-02-09 E2540 Bernhard I av Sachsen
    1011-02-09 E0190 Bernhard I av Sachsen
    1011-10-03 E0192 Hildegard
    c:a 1013-02-03 E2760 Sven I “Tveskägg” Haraldsen av Danmark
    1015 E0176 Heiliswinda
    1015 E3457 Wulfnoth Cild
    1015-07-15 E2782 Vladimir I av Kiev
    1015-08-19 E2547 Eilika von Walbeck
    efter 1017 E0161 Gerberge
    1017-09-18 E2542 Heinrich av Schweinfurt
    1017-11-18 E0157 Heinrich
    1019-10-06 E2579 Frederik av Luxemburg
    1019-10-06 E0062 Frederik av Luxemburg
    1020 E2584 Irmtrud von Avalgau
    c:a 1022 E2753 Olof Skötkonung av Sverige
    1025-11-04 E2827 Mathilde av Lothringen
    1026 E2696 Adelheid (Blanche) av Anjou
    1026 E0102 Alix
    1026-12-25 E2177 Jarl Ulf Torkelsen af Danmark
    1030-02-21 E2570 Ogiva av Luxemburg
    1030-02-21 E0060 Ogiva av Luxemburg
    1031-07-20 E1628 Robert II “le Pieux” de France
    1031-07-20 E0044 Robert II “le Pieux” de France
    1032-07-25 E1631 Constance d'Arles
    1032-07-25 E0093 Constance d'Arles
    1034-05-10 E2821 Mieszko II av Polen
    1034-05-21 E2825 Ezzo av Lothringen
    1035-05-30 E0056 Boudewijn IV av Flandern
    efter 1036 E2545 Gerberga von Henneberg
    1036 E1124 Walgers van Egmond
    1050-02-10 E2768 Ingegerd Olofsdotter av Sverige
    1053-04-15 E2778 Godwin av Wessex
    1054-02-20 E2770 Jaroslav I av Kiev
    efter 1055 E0153 Eilica
    1055-01-11 E2772 Konstantin IX Monomachos
    1058-11-28 E2817 Kasimir I av Polen
    1059-06-29 E2536 Bernhard II av Sachsen
    1059-06-29 E0149 Bernhard II av Sachsen
    c:a 1060 E2748 Emund den gamle av Sverige
    c:a 1060 E2751 Astrid Nialsdotter
    1060 E2815 Andreas I av Ungern
    efter 1060 E1117 Helionora van Ostervant
    1062-01-27 E2813 Adelaide av Ungern
    1063-03-21 E2823 Richeza av Lothringen
    c:a 1066 E2744 Stenkil av Sverige
    1066-10-14 E2774 Harald II av England
    1067 E2766 Anastasia
    1067-09-01 E1624 Boudewijn V av Flandern
    1067-09-01 E0003 Boudewijn V av Flandern
    1074 E1121 Dodo van Egmond
    1074-04-28 E2174 Svend II Estridsen af Danmark
    1074-05-09 E2179 Estrid Svendsdatter
    1079-01-08 E1626 Adelle de France
    1079-01-08 E0039 Adelle de France
    1086 E2205 Signe Asbjørnsdatter
    1086 E2207 Asbjørn Ulfsen Sprackling
    c:a 1086 E2776 Ealdgyth Swan-neck
    1086-07-10 E1613 Knut II “den Helige” Svendsen av Danmark
    1086-12-25 E2809 Judith av Böhmen
    1087 E2819 Dobroniega Maria
    1090 E2747 Ingamoder Emundsdotter av Sverige
    1092-01-14 E2811 Wratislav II av Böhmen
    1093-04-13 E2765 Vsevolod I av Kiev
    1093-10-03 E0035 Robert I av Flandern
    1093-10-13 E1621 Robert I av Flandern
    1101-04-14 E2799 Vseslav Bratjislavitj av Minsk
    1102-06-04 E2806 Vladislav I Herman av Polen
    1103 E2171 Bodil Thrugotsdatter
    1103-07-10 E2169 Erik I “Ejegod” Svendsen af Danmark
    1105 E2743 Inge Stenkilsson av Sverige
    1113 E2203 Skjalm Tokesen Hvide
    1113-08-03 E0027 Gertrud av Sachsen
    1113-08-04 E2533 Gertrud av Sachsen
    1114-05-01 E1105 Berwoud van Egmond
    1114-11-00 E1108 Rosamunda
    1115-04-00 E1618 Adele Mathilde av Flandern
    1119 E2797 Gleb Vseslavitj av Minsk
    efter 1120 E1111 NN van Henegouwen
    1122-01-18 E2742 Kristina Ingesdotter
    1125-05-19 E2762 Vladimir II Monomach av Kiev
    c:a 1130-01-07 E2166 Hertug Knud “Lavard” Eriksen af Danmark
    efter 1131 E1610 Cecilie Knudsdatter
    1132-04-14 E2739 Mstislav I av Kiev
    1135 E2263 Harald “Kesja” Eriksen av Danmark
    1138-10-28 E2801 Boleslav III av Polen
    1143 E2261 Oluf II Haraldsen av Skåne
    1144-07-27 E2803 Salome av Berg
    efter 1145 E1607 Erik Folke av Götaland
    efter 1145 E1102 Antonia van Henegouwen
    efter 1150 E1096 Gerard
    1151 E2200 Ebbe Skjalmsen Hvide
    c:a 1151 E1601 Asser Skjalmsen Riig
    1157 E1604 Inge Eriksdatter
    efter 1160 E1594 Peder NNsen
    efter 1160 E1597 Ingefred Assersdatter Hvide
    efter 1162 E1560 Herlog NNsen
    efter 1162 E1564 Margrethe Sunesdatter
    efter 1167 E2795 Volodar av Minsk
    1168-01-20 E1098 Albrecht van Egmond
    efter 1175 E1094 Mabilia von Geldern
    efter 1176 E2257 Skammel Thuesen
    1182-05-12 E2164 Valdemar I Knudsen af Danmark den Store
    1186 E2198 Sune Ebbesen
    efter 1186 E2275 Strange Ulfeldt
    1198-05-05 E2792 Sofia av Minsk
    efter 1201 E1590 Alexander Pedersen
    1204 E2272 Esbern Assersen Snarre
    1208-01-31 E2253 Ebbe Sunesen Galen
    1208-09-13 E1090 Wouter van Egmond
    efter 1210 E3381 NN Moltke
    1211 E2162 Helena Gutormsdatter
    efter 1215 E2255 Oluf Skammelsen
    1217-02-24 E1087 Gerard van Egmond
    c:a 1218 E2158 Niels Valdemarsen af Halland
    efter 1220 E1557 Cecilie Herlogsdatter Galen
    1223-05-25 E1083 Wouter van Egmond
    1226-09-29 E1552 Erland NNsen Galen
    1234-05-17 E1075 Willem van Egmond
    1240 E2156 Jens Jacobsen Galen
    efter 1240 E1071 Beatrix van Haarlem
    1241-04-28 E2160 Valdemar II Valdemarsen af Danmark Sejr
    1242-12-25 E1067 Gerard van Egmond
    1244-04-27 E1079 Badeloch
    1246 E2195 Jacob Sunesen Galen
    efter 1250 E2148 Margrethe de Podebusk
    1251 E2152 Niels Nielsen af Halland Skarsholm
    c:a 1257 E2248 Harald Olufsen Marsk
    efter 1259 E2251 Christine Ebbesdatter Galen
    efter 1259 E2267 Anders Strangesen Ulfeldt Grosen
    efter 1259 E2270 Cecilie Esbernsdatter Hvide
    1260 E2154 Cecilie Jensdatter Galen
    efter 1266 E3378 Johannes Moltke
    efter 1267 E1581 Jon Ranesen Rani
    efter 1268 E1587 Niels Alexandersen Falster
    1268 E2265 Strange Andersen Ulfeldt
    1272-08-20 E1063 Wouter van Egmond
    efter 1277 E3390 Eskild Krage
    efter 1278 E2146 Stoislav af Rügen
    1279 E2243 Oluf Haraldsen Litle
    efter 1279 E2246 Cecilie Strangesdatter Ulfeldt
    1285 E1546 Niels Erlandsen Galen
    efter 1293 E2237 Lauge Laugesen Litle
    efter 1293 E1056 Jacob van der Woude
    efter 1298 E1053 Floris Wouterzoon van Meerenstein
    c:a 1300 E3373 Oluf Lunge
    efter 1302 E2235 Johannes Uf
    1308 E2150 Jacob Nielsen af Halland Skarsholm
    1309-03-03 E1060 Sophia van Egmond
    1310 E1549 Elisabet Pedersdatter Ulfeldt
    1310 E3376 Eberhart Moltke
    c:a 1311 E2142 Tetze Stoislavsen de Podebusk
    c:a 1316 E1578 Niels Jonsen Rani
    efter 1316 E2231 Nicolaus Johansen Uf
    1320 E1542 Jens Nielsen Galen
    c:a 1321 E2144 Nicolaus Stoislavsen de Podebusk
    efter 1321 E3367 Oluf Lunge
    efter 1322 E2239 Niels Olufsen Bild
    1324 E1924 Fartheign Bure hin Gamle
    efter 1328 E1575 Tue Nielsen Pæling
    efter 1328 E3370 Eberhart Moltke
    efter 1329 E1051 Elisabeth van der Woude
    efter 1335 E2229 Joen Nielsen Bild
    efter 1337 E3387 Eskild Krage
    efter 1345 E2224 Lauge Nicolausen Uf
    efter 1345 E2226 NN Joensdatter Bild
    efter 1345 E1048 Albrecht Wouterzoon van Egmond
    efter 1345 E3393 Peder Budde
    efter 1350 E2222 Strange Thuesen Brun
    c:a 1352 E1922 Nikolaus Fartheignsson Bure
    c:a 1352 E2138 Henning Tetzesen van Podebusk
    mellan 1355 och 1382 E1044 Jan van Egmond van Meerestein
    efter 1357 E2140 Euphemia Jacobsdatter af Halland
    1358-12-30 E2866 Niels Bugge
    efter 1360 E1046 Berthe van Ijsselstein
    efter 1360 E3358 Broder Simonsen
    efter 1360 E3383 Bo Falk
    c:a 1366 E3362 Evert Moltke
    efter 1375 E2136 Borante Nicolausen van Podebusk
    efter 1383 E3365 Helene Olufsdatter Lunge
    1387 E1916 Herse Falesson Bure
    1387-07-28 E3342 Eskild Bosen Falk
    efter 1388 E3360 Christine Evertsdatter Moltke
    1388-10-04 E2127 Henning Borantesen van Podebusk
    c:a 1391 E1522 Tue Pedersen Rani
    c:a 1392 E1570 Claus Lang
    c:a 1395 E2129 Gisela Henningsdatter van Podebusk
    efter 1399 E1525 Anders Thuesen Galen
    efter 1399 E1042 Floris van den Boeckhorst
    efter 1400 E1528 Thue Andersen Galen
    1400 E1533 Ingefred Pedersdatter Urup
    1401 E2125 Christina Christiernsdatter Vendelbo
    c:a 1401 E2131 Christiern Pedersen Vendelbo
    efter 1404 E1037 Albrecht van Egmond van Meerestein
    1406 E2133 Ellene Nielsdatter Bugge
    1406 E3356 Merete Pedersdatter
    1407 E1498 Peder Aagesen Hals
    efter 1407 E2208 Johannes Laugesen Uf
    c:a 1408 E3347 Jens Eskildsen Falk
    efter 1409 E1039 Agnes van Beesde
    1410 E0988 Lars Jonsson Blix
    efter 1410 E2220 Otte Strangesen Bild
    1410-08-28 E3352 Abraham Brodersen
    c:a 1412 E2123 Hans Henningsen van Podebusk
    1415 E3349 Birgitte Abramansdatter Baad
    efter 1429 E1519 Jep Tuesen Rani
    efter 1435 E1031 Stevina van den Boeckhorst
    1436-10-09 E2116 Henning Hansen van Podebusk
    efter 1440 E1033 Engelbrecht van Spangen
    efter 1440 E1035 Stephania van Alckemade
    efter 1448 E1513 Thue Andersen Galen
    efter 1448 E1516 Elsebe Clausdatter Lang
    c:a 1455 E2118 Kirsten Jensdatter Falk
    c:a 1455 E3345 Kirsten Jensdatter Falk
    efter 1457 E1494 Peder Ødbernsen Hals
    c:a 1467 E1486 Ødbern Pedersen Hals
    1468 E1029 Albrecht van Egmond van Meerestein
    efter 1469 E2113 Hans Eriksen
    efter 1470 E0996 Sven Laurensson Blix
    efter 1470 E2109 NN Hansdatter
    före 1473 E1506 Anders Thuesen Galen
    efter 1473 E1510 Karrine Jepsdatter Rani
    1480 E1491 NN Andersdatter Galen
    efter 1480 E1024 Herpert van Foreest
    efter 1480 E1026 Maria van Cats
    före 1482 E2120 Anders Aagesen Gagge
    efter 1482 E1870 NN Olufdatter
    efter 1489 E2029 Peder Truedsen Myre
    efter 1490 E1470 Mette Hansdatter Myre
    efter 1494 E3444 Claus von Köller
    efter 1497 E1859 Otte Pedersen Uf
    efter 1500 E2107 Erich Andersen Gagge
    1502-12-08 E1021 Henrica van Spangen
    efter 1505 E1465 Peder Larsen
    1507-08-01 E1017 Albrecht van Egmond van Meerestein
    efter 1510 E0992 Margareta Johansdotter
    efter 1510 E1845 Gunhild Hansdatter Myre
    1516 E0980 Laurens Svensson Blix
    1518 E1848 Hans Pedersen Myre
    1522 E1473 Poul Olsen
    efter 1522 E1841 Oluf Ottesen Uf
    1530 E2406 Peder Ipsen
    efter 1532 E1830 Peder Henrichsen Kofoed
    mellan 1533 och 1539 E1011 Albrecht van Egmond van Meerestein
    1535 E1477 Anne Ødbernsdatter Hals
    efter 1537 E1462 NN Poulsdatter
    efter 1537 E3433 NN Poulsdatter
    1538 E0972 Karl Laurensson Blix
    c:a 1540 E1458 Hans Pedersen
    1540 E1013 Anna van Foreest
    c:a 1540 E3431 Hans Pedersen
    1546 E1003 Jan van Egmond van Meerestein
    efter 1550 E1827 Gunhild Hansdatter Uf
    efter 1550 E3424 Bodil Ipsdatter
    1551 E1886 Jørgen Erichsen Gagge
    1552 E1823 Mads Pedersen Kofoed
    c:a 1560-02-17 E2411 Johann Meiger
    1562-04-06 E2395 Anne Marine Pedersdatter
    1562-06-29 E1882 Henning Jørgensen Gagge
    c:a 1563 E1001 NN
    efter 1566 E1040 Anna Olofsdotter Bure
    efter 1568 E3442 Arend von Köller
    mellan 1569 och 1580 E0998 Frederik van Egmond van Meerestein
    1569 E3422 Poul Pedersen Kofoed
    1570 E0964 Måns (Mogens) Carolus Blix
    1570-04-23 E6106 Marie Jensdatter Hegelund
    1571 E2403 Christen Mortensen Hegelund
    1571-03-18 E2392 Jens Christensen Hegelund
    1574 E1833 Hans Olufsen Uf
    efter 1574 E3439 Rasmus Köller
    c:a 1576 E1438 Peder Hansen
    c:a 1576 E3429 Peder Hansen
    1577 E0944 Erik Olsson
    1578-05-01 E2409 Anne Pedersdatter
    1578-10-23 E1884 Elisabeth Elline Clausdatter Kames
    efter 1580 E1007 Fritz van Grombach
    efter 1580 E1009 Lucia van Martena
    1581 E6103 Jørgen Jensen Hegelund
    efter 1584 E1888 Claus Kames
    efter 1584 E1815 Claus Clausen Kames
    mellan 1584 och 1605 E1005 Amelia van Grombach
    1585-08-02 E2397 Jørgen Pedersen Petræus
    1586-07-04 E6114 Peder Pedersen Hegelund
    c:a 1587 E0989 Anna Egmond van Meerenstein
    1587 E5943 Halvardus Petri
    1588 E1431 Jørgen Pedersen
    1590-04-04 E6117 Peder Pedersen Hegelund
    1591-01-30 E6119 Elisabeth Pedersdatter Hegelund
    1591-07-22 E2378 Margrethe Jørgensdatter Petræus
    efter 1592 E0974 Peter Rasch
    efter 1592 E0978 Margaretha Marquardsen
    efter 1593 E2462 Peder Juul
    1593-05-10 E1890 Margrethe NNsdatter
    1593-05-10 E1820 Margrethe Jacobsdatter von Schinckel
    efter 1598 E2460 Jens Pedersen Juul
    efter 1598 E2919 Hans Thorsen
    1599 E6102 Iver Jensen Hegelund
    efter 1600 E1425 Kirsten Jørgensdatter
    efter 1600 E3419 Inger Pedersdatter
    1600 E6104 Jakob Jensen Hegelund
    1601 E6108 Agnete Jensdatter Hegelund
    1601-02-26 E2383 Kirsten Andersdatter
    efter 1602 E1812 Karrine Clausdatter Kames
    c:a 1602-02-12 E2400 Elisabeth Johansdatter Meiger
    1602-06-20 E2370 Hans Ivarsen Anchersen
    1603 E1234 Hans Jensen Sode
    efter 1603 E1428 Laurs Ødbersen
    efter 1605 E2890 Jens Jespersen
    efter 1605 E2923 Rasmus Laursen
    1605-01-17 E6110 Jens Pedersen Hegelund
    c:a 1607 E4847 Bengt Månsson Blix
    1608-06-27 E5939 Arvidus Petri Bechius
    1609 E2307 Jens Bendtsen
    1609 E3436 Hans Rasmussen Kjøller
    1609 E6228 Hans Kjöller
    1610 E2905 Mogens Abrahamsen
    efter 1610 E2917 Anders Hansen
    1611-09-17 E2373 Rachel Ivarsdatter Ravn
    c:a 1613-02-18 E2375 Peder Jensen Hegelund
    1614 E0307 Olaus Laurentii Bure
    efter 1615 E2486 Jens Bendtsen
    efter 1615 E2489 Karen Bærildsdatter
    efter 1616 E3332 NN
    efter 1616 E3334 NN Mumme
    1616 E3417 Peder Poulsen Kofoed
    1618 E2380 Michel Christensen
    efter 1619 E1238 Jens Jacobsen Sode
    1619 E6222 Ole Larsen Skaaning
    efter 1620 E1716 Svend Nielsen
    1621-05-05 E0982 Johann Rasch
    1622 E1878 Claus Hermansen Bohn
    1622 E2046 NN Henningsdatter Gagge
    c:a 1622 E1797 Sidsel Madsdatter
    c:a 1622 E2365 Oluf Michelsen
    1623 E1808 Hans Madsen Kofoed
    c:a 1626 E1776 Bendt Joensen
    c:a 1626 E3462 Anne Frandsdatter
    1627 E1435 Karen NNsdatter
    1629-12-07 E4850 Gulof Månsdotter Blix
    1631 E1331 Henning Hermansen Bohn
    1632-08-00 E4843 Peder Månsson Blix
    1634 E6226 Margrethe Simonsdatter Munch
    1635 E2908 Morten Hansen
    1635-10-27 E2360 Poul Hansen Anchersen
    efter 1636 E1712 Hans Svendsen
    1637 E0303 Katharina Björnsdotter
    1637 E0904 Sven Mårtensson Bucht
    1638-11-28 E2368 Bendte Michelsdatter
    c:a 1640 E1800 Peder Nielsen
    c:a 1640 E2494 Karrine Hansdatter Kofoed
    1641 E1793 Oluf Hansen Kofoed
    efter 1643 E2458 NN NNsdatter
    efter 1643 E2921 Peder Rasmussen
    1643-01-30 E1268 Hans Schrøder
    efter 1645 E3330 Michel Pedersen
    1646 E2481 Mads Hansen Kofoed
    c:a 1646 E2491 Mads Pedersen Kofoed
    1647 E1230 Margrethe Jørgensdatter
    1647 E1407 Jørgen Espersen
    efter 1647 E2915 Barbara NNsdatter
    c:a 1648 E2912 Laurits Andersen
    efter 1648 E0702 Jes Rasch
    efter 1648 E3449 Catharine Hoe
    c:a 1650 E2512 Niels Hansen
    1650-03-19 E1327 Morten Henningsen Bohn
    1650-09-20 E2484 Karen Jørgensdatter
    1651 E1020 Ewert Ericsson Rehn
    efter 1651 E1414 Hans Ibsen
    c:a 1651 E1417 Rasmus Pedersen
    1652 E1257 NN Heseler
    efter 1652 E1264 Elisabeth Hansdatter Schrøder
    1652-08-20 E6214 Abelone Nielsdatter
    1653 E1223 Jens Hansen Sode
    c:a 1653 E2888 Karen Jensdatter
    1653 E2902 Niels Pedersen
    1653-07-05 E6213 Lars Olufsen Borringholm
    efter 1654 E1790 Dorthea NNsdatter
    1654 E2895 Margrethe Mortensdatter
    1655-03-02 E1752 Joen Bendtsen
    1655-06-04 E2355 Hans Poulsen Anchersen
    1656-12-24 E5937 Thorbjörn Gustavi Moderus
    1657 E1805 Elisabeth NNsdatter
    efter 1660 E2301 Peder Hansen Marchmann
    c:a 1660 E2897 Jens Mogensen
    efter 1660 E2900 Valborg Nielsdatter
    1660-05-10 E2363 Marine Pedersdatter Hegelund
    1661 E1275 Magdalene Roepsdorff
    1662 E1782 Peder Laursen
    efter 1662 E2455 Lasse Jensen Juul
    1664 E0955 Magnus Simonis Blix
    c:a 1665 E1874 Herman Clausen Bohn
    före 1665 E2471 Mads Madsen Kofoed
    1665 E2886 Peder Christensen
    1665 E6225 Claus Hansen Kjöller
    1665-02-28 E6234 Haagen Sonnesen Rönnebye
    1666 E2496 Claus Hansen Kjøller
    1668 E0928 Erik Andersson
    1668 E1318 Herman Mortensen Bohn
    1670 E0298 Roland Olai Bure
    efter 1671 E1734 Peder Wefstsen
    1672 E1248 Anthon Müller
    1672 E2686 Johannes Johannis Somerus
    1672-09-29 E1172 Oluf Nielsen Sonne
    1673 E2448 Oluf Sørensen
    mellan 1673 och 1683 E6220 Hans Mortensen
    1675 E6205 Otmar Elliger
    1676 E2910 Kirstine Hansdatter
    1676 E3323 Harding Petersen
    1676 E6203 Paul Kürtz
    c:a 1677 E2445 Margrethe Simonsdatter
    1677-02-14 E2332 Thor Lauritsen
    1678 E2036 Henric Mattsson Hetta
    1678 E2879 Christen Pedersen Piil
    1678 E6238 Jens Ibsen
    1678 E6239 Karen
    1679 E6209 Ottmar Elliger
    1680 E1016 Samuel Edvardi Rehn
    1680 E1785 Terchild Pedersen
    c:a 1680 E6215 Jochum Thiesen
    efter 1681 E2094 Lars Larsson Lasu Pesu
    c:a 1681 E2440 Peder Christensen
    c:a 1681 E6236 Sidsel Larsdatter
    1681-10-05 E2892 Mogens Jensen
    1682 E1411 Margrethe Lauridsdatter
    1682 E2425 Hans Mogensen
    1683 E1773 Kirstine Olufsdatter Kofoed
    1683-08-00 E2296 Claus Hermansen Bohn
    1684 E0287 Hans Bruno
    1684 E2352 Karen Jensdatter Sode
    1684 E2450 Niels Hansen
    efter 1684 E5265 Lars Andersson
    1685-01-00 E1323 Barbara Jørgensdatter
    1685 E3327 Margrethe Mumme
    1686 E1190 Gertrud Madsdatter
    1687 E5486 Karin Eriksdotter
    1688 E1766 Sidsel Pedersdatter
    1689 E1185 Henning Clausen Bohn
    före 1689 E1779 Hans Nielsen
    1690 E2428 Karen Terchildsdatter
    1690 E2453 Kirstine Lassesdatter Juul
    1691 E0912 Petrus Erici Rockstadius
    efter 1692 E2435 Jens Pedersen Skomager
    1692-02-25 E3317 Christian Michelsen Skotving
    1692-03-13 E6414 Zacharias Svensson
    1692-11-07 E2358 Else Olufsdatter
    1693 E2479 Karen Clausdatter Kjøller
    1693 E2499 Bodil Svendsdatter
    1693-03-16 E6219 Niels Jörgensen
    1694 E1742 Valborg Mogensdatter
    1694 E2438 Anne Nielsdatter
    1695-01-26 E6199 Lydrich Lydrichsen Plüg
    1695-06-05 E2507 Hans Nielsen
    1695-10-14 E2474 Anne Jensdatter
    1695-12-11 E4514 Catharina Blix
    1696 E0829 Anders Anundsson Huhta (Huhdanantti)
    1696 E1757 Karen Mortensdatter Bohn
    1696-10-20 E1396 Karen Rasmusdatter
    1697-05-27 E0293 Olof Rolandsson Bure
    1697-08-24 E2681 Johannes Olai Halsius
    1697-10-28 E1362 Poul Hansen Ancher
    1697-12-00 E2510 Anniche Terchildsdatter
    1698 E1703 Rasmus Pedersen
    1698-02-02 E6187 Christian Lauritsen
    1699 E2882 Karen Andersdatter
    1700 E0884 Lars Bucht
    1700 E5941 Joachim Dimberg
    1700-06-25 E1206 Jørgen Jensen Sode
    1700-06-25 E6193 Peder Lavesen
    1700-10-00 E1769 Niels Terchildsen
    c:a 1702 E1737 Jørgen Joensen Kloe
    1702 E1761 Bendt Hansen
    c:a 1702 E6231 Laurs Hansen
    1702 E6232 Gertrud Jensdatter
    1703 E5927 Sven Dimberg
    efter 1704 E1404 Kirstine Jørgensdatter
    1704 E2430 Mogens Nielsen
    1704-01-00 E2476 Hans Madsen Kofoed
    1704 E3320 Cathrine Hardingsdatter
    1704 E5060 Christina Johansdotter Sidenia
    1704-04-22 E1399 Jens Hansen
    1705 E5942 Johan Gothilander
    1706 E0900 Sakari (Zacharias) Svensson Bucht
    1706 E2106 Kerstin Olofsdotter
    1706-12-16 E1218 Magdalene Margrethe NNsdatter Heseler
    1707 E0860 Axel Abrahamsson Rechardt
    1707-03-04 E4516 Catharina Forsman
    1707-04-01 E1392 Erich Pedersen Smed
    1707-04-20 E6124 Peder Anderssøn Dam
    1708 E1165 Karen Henningsdatter Bohn
    1708-12-21 E1697 Anders Hansen
    1709 E1311 Kirstine Hermansdatter Bohn
    1709-01-09 E2685 Sophia Somera
    1709-08-07 E6407 Anna Nilsdotter
    1710 E2299 Elisabeth Pedersdatter Marchmann
    1710 E6132 Ancher Hermansen Sode
    1710-05-20 E0876 Petrus Petri Rockstadius
    1710-05-30 E5944 Kierstin Larsdotter Lechandra
    1711 E2443 Ellen Olufsdatter
    c:a 1711 E6197 Rasmus Mogensen
    1711-01-27 E6217 Margrethe Clausdatter Kjöller
    1711-02-20 E2415 Peder Hansen Rytter
    1713 E0279 Johan Bruno
    1713 E2335 Karen Pedersdatter
    1713 E2970 Christina Danielsdotter
    c:a 1713 E4356 Dynis Olofsson
    1713-12-26 E1371 Søren Laursen Borringholm
    efter 1714 E2972 Hans Månsson
    1715-03-14 E1876 Kirstine Madsdatter
    1715-04-09 E2679 Jöns Dagesson Forsman
    1716 E1707 Ellen Nielsdatter
    1716-03-18 E1213 Ancher Anthoni Anthonisen Müller
    1716-05-17 E0924 Catharina Rehn
    1716-05-18 E1180 Maren Hansdatter Ancher
    1717 E2433 Kirstine Jensdatter Brandt
    1717-09-00 E6183 Mourits Rasmussen
    1717-12-22 E2675 Johan Jönsson Forsman
    1718 E2342 Balthazar Engel
    1718 E5055 Katharina Rockstadia
    före 1720 E6175 Jens Nielsen Möller
    1721-05-18 E6181 Karen Rasmusdatter
    1722 E6136 Ancher Hermansen Sode
    1722-02-23 E1861 Philip Jessen Rasch
    1722-11-01 E2466 Hans Madsen Kofoed
    1723 E2105 Erik Jönsson Stålnacke
    1723-02-15 E1701 Karen Hansdatter
    1723-05-12 E4584 Catharina Quist
    c:a 1724 E2876 Eskil Jönsson
    1724-04-22 E6190 Hans Pedersen
    1724-07-01 E4585 Jan Quist
    1724-07-13 E6171 Jost Christensen
    1724-12-00 E1441 Henric Ericsson Keinosuando Lodvik
    1724-12-04 E2340 Kirsten Christensdatter Piil
    före 1725 E5681 Adam Samuelsson
    1725-03-08 E2337 Morten Mogensen
    1725-05-14 E0920 Gulicius Magni Blix
    1727 E1306 Peder Hansen Blykop
    1727 E1719 Wefst Pedersen
    1727-02-03 E1159 Edvard Olufsen Sonne
    1728-02-25 E5685 Sophia Samuelsdotter
    1728-08-13 E4868 Petter Collin
    1729 E2464 Karen Hansdatter Kofoed
    1729-03-16 E6201 Karen Tygesdatter
    1729-05-14 E2289 Hedvig Haagensdatter
    1729-07-04 E1724 Margrethe Hansdatter
    1729-08-05 E1866 Kirstine Hermansdatter Bohn
    1729-10-10 E1366 Lene Nielsdatter
    1730 E1384 Rasmus Erichsen
    efter 1730 E1389 Anne Jensdatter
    1730-01-14 E2690 Hans Hansson Pekkari
    1730-06-16 E2322 Hans Thorsen
    1730-06-16 E6195 Karen Bendixdatter
    1730-10-17 E6191 Margarethe Cathrine Kurtz
    1731 E4361 Philip Ericsson Lautakoski
    c:a 1731-02-10 E1197 Herman Jørgensen Sode
    1731-10-02 E1872 Cathrine Andersdatter
    1732 E2345 Anne Elisabeth NNsdatter
    1732 E5928 Margareta Gothilander
    1732-06-12 E5236 Anna Jeppasdotter
    1732-09-19 E3312 Peter Harding Skotving
    1733 E1745 Hans Bendtsen
    1733 E2968 Eric Montelius
    1733-04-26 E5111 Margareta Olofsdotter
    1733-04-29 E4830 Nils Andersson Heikinpieti
    före 1734 E4747 Maria Jacobsdotter Juva
    1734 E5057 Magdalena Rockstadia
    1734 E5058 Brita Rockstadia
    1734 E5230 Anders Jeppesson
    före 1734 E6417 Maria Christina Dahlgren
    1734-04-02 E2291 Jes Philipsen Rasch
    1735 E0708 Margeta Ericsdotter Portimojärvi
    1735 E2964 Eric Jansson
    1735-07-13 E2284 Elisabeth Jesdatter Rasch
    före 1736 E5484 Margeta Ersdotter Lambinen
    1736 E6185 Bodil Lydrichsdatter Plüg
    1736-01-11 E2325 Margrethe Mortensdatter
    1736-02-02 E0825 Karin Persdotter
    1736-04-16 E0853 Margeta Ericsdotter
    1736-09-13 E1374 Margrethe Jochumsdatter Thiesen
    1736-10-20 E0803 Brita Carlsdotter
    1737 E2418 Bodil Mogensdatter
    1737 E4833 Anders Persson Heikinpieti
    1737 E6954 Håkan Ersson
    1737-03-19 E2070 Maria Henricsdotter
    1737-05-25 E2072 Grels Persson Krekula
    1737-08-24 E2096 Eric Larsson
    1737-09-28 E6160 Thomas Lauritsen
    1738-03-14 E1381 Karen Rasmusdatter
    1738-08-13 E2469 Johanne Hansdatter Kofoed
    1738-09-21 E5232 Anders Jeppesson
    1738-10-13 E1295 Lars Wefstsen
    1738-12-13 E5492 Johan Hindersson Töyrä
    1738-12-22 E2423 Ellen Pedersdatter
    1739-06-11 E3504 Kerstin
    1740-02-08 E2347 Hans Poulsen Ancher
    1740-03-21 E4866 Birgitta Gustafva von Fleissner
    1740-03-23 E0661 Barbru Andersdotter
    1740-05-05 E2074 Henric Nilsson Koivuniemi
    1740-05-14 E2092 Anders Mickelsson Lasu
    1740-07-03 E4397 Caisa Hindricsdotter
    1740-07-05 E4550 Jöns Bengtsson Winberg
    1740-10-06 E4738 NN Andersson Lasu
    1740-10-30 E2286 Anders Larsen
    1740-12-18 E5096 Olof Erichsson Franck
    1740-12-27 E4395 Carl Carlsson Heickilä
    1741 E2877 Caisa Jönsdotter
    1741-03-25 E1377 Niels Andersen
    1741-04-10 E6404 Suno Dahlgren
    1741-05-10 E6413 Erik Cedergren
    1741-07-23 E4508 Margeta Nilsdotter
    1741-10-14 E4357 Olof Dynisson Tyni
    1742 E5234 Anders Jeppesson
    1742-04-20 E4551 Bengt Winberg
    1742-08-24 E3502 Jonas Ersson
    1743 E1749 Margrethe Nielsdatter
    1743 E5094 Lisa Persdotter
    1743-03-25 E0845 Lambert Carlsson Wuoma
    1743-06-17 E5687 Anna
    1743-11-04 E5089 Pär Josepsson Tuohea
    1744 E6130 Magdalene Marie Hermansdatter Sode
    1744-01-24 E2051 Mickel Olofsson Käyräsvuopio
    1744-03-21 E4736 Anders Andersson Lasu
    1744-03-23 E6393 Catharina Hagenberg
    1744-06-05 E5106 Johan Knutsson Alama
    1745-11-07 E6177 Mette Pedersdatter
    1745-12-08 E6955 Brita Mattsdotter
    1745-12-30 E0649 Carl Olofsson Sacari
    c:a 1746 E1938 Annika Sundqvist
    före 1746 E4531 Sven Esk
    1746 E6140 Anthoni Christian Hermansen Sode
    1746-01-16 E6180 Sören Hansen
    1746-08-27 E6146 Anne Elisabeth NNsdatter
    1746-10-11 E1351 Bodil Nielsdatter
    1747 E4743 Esajas Henricsson Lautakoski
    1747-10-21 E0712 Abraham Axelsson Rechardt
    1748-03-20 E5860 Jacob Carlsson Juva
    1748-04-23 E6391 Axel Cedergren
    1748-05-12 E4393 Magdalena Carlsdotter
    1748-05-31 E1202 Anthonette Marie Anchersdatter Müller
    c:a 1748-10-20 E4545 Brita Björnsdotter
    1749 E5305 Jon Persson
    1749-03-17 E5061 Sophia Blix
    1749-10-29 E0235 Johan Bruno
    1749-12-29 E0653 Malin Pehrsdotter
    1750-02-11 E4750 Maria Jacobsdotter Juva
    1750-05-21 E0000 Christian Pedersen Dam
    1751 E1356 Claus Sørensen Borringholm
    1751-01-14 E5303 Ygge Jonsson
    1751-01-15 E1359 Margrethe Poulsdatter Ancher
    1751-02-19 E0704 Hans Henricsson Hetta
    1751-07-17 E6344 Brita Elisabeth Collin
    1752 E6946 Eric Ersson
    1752-02-05 E0723 Erich Carlsson Lambinen
    1752-02-07 E2420 Hans Jensen
    1752-03-04 E2317 Terchild Pedersen
    1752-07-12 E4391 Eva Carlsdotter
    c:a 1753 E0243 Jacob Aspman
    1753 E2966 Beata Montelius
    1753 E5318 Jon Nilsson
    1753 E5321 Annica Jonsdotter
    1753-04-01 E2501 Elsebeth Olufsdatter
    1753-09-25 E2068 Mickel Henricsson Erkheikki Vanhainen
    1754-09-03 E5108 Brita Persdotter
    1754-10-06 E6262 Anders Månsson
    1754-11-30 E2277 Claus Philipsen Rasch
    1755 E2320 Anne Hansdatter
    1755-03-13 E4189 Ewa Olofdsotter Sacari
    1755-04-11 E2053 Margareta Henriksdotter Hetta
    1755-04-11 E5862 Malin Ericsdotter
    1755-11-21 E2294 Mette Clausdatter Bohn
    1756-03-05 E1936 Ingemar Winberg
    1756-04-04 E4190 Magdalena Olofsdotter Sacari
    1757-02-02 E2098 Karin Mattsdotter Berns
    1757-07-05 E4401 Apollonia Larsdotter
    1757-09-25 E1348 Hans Rasmussen
    1758 E5892 Peter Humble
    1759 E0868 Gustav Bucht
    1759-07-09 E1852 Peder Christiansen Dam
    1760 E1727 Bendt Jørgensen Kloe
    efter 1760 E1731 Kirstine Hansdatter
    före 1760 E4555 Catharina Hoberg
    c:a 1760 E6950 Britha Matsdotter
    1760 E6134 Anne Cathrine Hermansdatter Sode
    1761-01-22 E3495 Anna Olofsdotter
    1761-03-19 E3498 Mats Jansson
    1761-06-01 E4315 Maria Nilsdotter Kirkonmäki
    1761-07-30 E5225 Jeppa Andersson
    1761-11-27 E2281 Peder Andersen
    1761-11-27 E6229 Sidsel Andersdatter
    före 1762 E3109 Annika Svensdotter
    1762 E5325 Ingierd Jonsdotter
    1762-01-22 E4835 Margeta Pehrsdotter
    1762-02-15 E5326 Per Jonsson
    1762-09-05 E5301 Karin Nilsdotter
    1762-09-14 E4316 Nicolaus Nilsson Kirkonmäki
    1762-10-21 E2677 Catharina Halsia
    1762-11-03 E6163 Niels Jensen Möller
    1763 E4558 Peter Hoberg
    1763-05-01 E5215 Jöns Olsson
    1763-08-28 E4191 Maria Olofsdotter Sacari
    1763-09-30 E6259 Anders Persson
    1763-10-15 E5091 Ella Jönsdotter
    1764-06-20 E5044 Anne Cathrine Adolphsdatter Müller
    1764-08-26 E4427 Rebecca Larsdotter
    1765-01-15 E5273 Pär Matsson
    1765-03-20 E4192 Isaacus Olofsson Sacari
    1765-04-13 E2312 Thor Hansen
    1765-08-10 E1940 Erik Hoberg
    1765-09-25 E4364 Olof Larsson Fors
    1765-10-16 E2330 Karen Hansdatter Ancher
    1766-02-04 E2327 Mads Clemen Balthazarsen Engel
    1766-02-10 E5889 Maria Elisabet Humble
    1766-05-10 E5891 Peter Adam Immanuel Humble
    1766-09-23 E0814 Johan Andersson Huhdanantti
    1767-03-27 E3032 Anund Johansson Potila
    1767-04-01 E0629 Eric Hansson Mörtberg Hetta
    1767-05-09 E4193 Maria Olofsdotter Sacari
    1767-05-20 E0657 Olof Cnutsson Palo
    1767-06-13 E1341 Mads Clemed Thorsen Engel
    c:a 1768 E0690 Olof Ersson Lambinen
    1768-03-28 E4363 Brita Pehrsdotter Servio
    1768-03-31 E4527 Sven Swensson Esk
    1768-05-12 E4317 Abraham Nilsson Kirkonmäki
    1768-07-27 E5047 Michelle Christiane Adolphsdatter Müller
    1768-08-15 E5336 Britha Catharina Esk
    1769-10-26 E0183 Kristina Maria Rylander
    mellan 1770 och 1780 E5906 Anders Beckström
    c:a 1770 E5996 Annika Nilsdotter
    1770-02-03 E1992 Carin Andersdotter Mikonantti
    1770-03-01 E0841 Brita Pehrsdotter
    1770-04-25 E4318 Nicolaus Nilsson Kirkonmäki
    1770-11-22 E4816 Brita Nilsdotter Korpi
    1771 E1960 Mickel Larsson Lassi
    1771-02-22 E5227 Una Påhlsdotter
    1771-02-25 E2078 Johan Johansson Lampa
    1771-06-13 E0837 Carl Lambertsson Wuoma
    1771-07-02 E4006 Matthis Jönsson
    1771-08-26 E2101 Margareta Josephsdotter Lauri
    1772-04-13 E4319 Henricus Nilsson Kirkonmäki
    1772-06-02 E1858 Bertha Philipsdatter Rasch
    1772-08-29 E3035 Adam Knutsson Knuuti
    1773-01-22 E1279 Anders Hansen
    1773-05-20 E3571 Carl Jacob Öhnberg
    1774 E5992 Jonas Nilsson
    1774-06-21 E1302 Valborg Bendtsdatter Kloe
    1774-09-23 E0783 Ella Johansdotter Huhdanantti
    1774-12-16 E4203 Margareta Andersdotter Mikonantti
    1774-12-20 E1156 Cathrine Pedersdatter Harding
    1775 E4948 Lars Jonsson
    1775-09-22 E4210 Henricus Henricsson Bucht
    1776-02-21 E4432 Lars Larsson
    1776-10-11 E6395 Magnus Cedergren
    1777 E6138 Jørgen Hermansen Sode
    1777-03-11 E4004 Lisbeth
    1777-10-02 E4297 Isaacus Abrahamsson Pekka
    1777-12-07 E5256 Daniel Rylander
    1778 E4957 Dorothea Olofsdotter
    1778 E5489 Michel Johansson Töyrä
    1778-11-06 E5099 Karin Pehrsdotter
    1778-12-09 E3575 Carl Magnus Öhnberg
    1779 E6903 Anders Danielsson
    1779-04-17 E5270 Anna Mosisdotter Wessman
    1779-12-09 E3573 Greta Stina Öhnberg
    1780 E0739 Ella Olofsdotter
    1780 E2083 Valborg Larsdotter Pajainen Lauri
    c:a 1780 E3030 Staphan Staffansson Renhålt
    1780-07-25 E0239 Agneta Svensdotter Dimberg
    1780-09-16 E4320 Elisabeth Nilsdotter Kirkonmäki
    1780-09-17 E2045 Brita Anundsdotter Curtilia
    1780-10-16 E4298 Abraham Abrahamsson Pekka
    1780-11-25 E0731 Brita Johansdotter Strand
    1781-01-07 E0179 Anders Johansson Bruno
    1781-01-10 E5670 Johan Aspman
    1781-01-30 E5665 Sabina Ahnger
    1781-02-12 E0727 Isaac Bucht
    1781-04-14 E3487 Olof Mattsson
    1781-06-04 E4793 Karna Jönsdotter
    1781-07-19 E4211 Abraham Henricsson Bucht
    1781-08-16 E5886 Maria Helena Aspman
    1782-01-06 E0388 Anna Stina Hoberg
    1783-04-18 E5224 Karna Larsdotter
    1783-06-30 E3484 Johan Pehrsson Broström
    1783-09-09 E0735 Hindric Olofsson Franchi
    före 1784 E6359 Olof Jansson
    1784-11-06 E1291 Margrethe Kirstine Larsdatter Wefstsen
    1784-11-26 E2007 Elisabet Forsman
    1785-01-09 E2060 Anna Olofsdotter Fors
    1785-01-16 E3469 Ella Jönsdotter
    1785-05-26 E4806 Carl Eric Aspman
    1785-06-01 E0251 Bengt Humble
    1785-12-26 E2085 Henric Philipsson Lautakoski
    1786 E4270 Maria Abrahamsdotter Mörtberg
    1786 E4486 Anders Swensson Dahlman
    före 1786 E5287 Isac Jonsson
    1786-02-18 E1150 Hans Edvardsen Sonne
    1786-03-08 E6303 Gumme Svensson
    1786-03-23 E4429 Rebecka Larsdotter
    1786-04-12 E4808 Maria Catharina Aspman
    1786-10-13 E5863 Rebecka Olofsdotter
    1786-10-25 E5082 Johannes Johansson Mörtberg
    1786-11-10 E1286 Peder Hansen Pedersen Blykop
    1786-12-07 E0779 Pehr Carlsson Wuomajerf
    1787 E2080 Brita Henricsdotter
    mellan 1787 och 1801 E2929 Herman Clausen Rasch
    mellan 1787 och 1801 E2930 Kirstine Pedersdatter
    1787 E4821 Eric Ersson Lambinen
    före 1787 E6343 Peter Persson
    1787-01-05 E2066 Lars Larsson Lassi Pajainen
    1787-03-22 E6388 Maria Christina Dahlgren
    1787-03-27 E3966 Ingeborg Larsdotter
    1787-03-27 E6283 Ingeborg Larsdotter
    1787-05-00 E6158 Karen Hansdatter
    1787-09-12 E3964 Nils Pettersson
    1787-09-12 E6282 Nils Pettersson
    1787-10-15 E6165 Anne Pedersdatter
    mellan 1788-01-01 och 1788-05-05 E0513 Johan Ericsson Mörtberg
    1788 E3459 Kirsten Madsdatter Engel
    1788 E4145 Brita Caisa Johansdotter Ollinen
    1788 E4154 Olof Samuelsson Råvanperä
    1788 E6142 Margrethe Elisabeth Hermansdatter Sode
    1788-07-31 E0743 Isaac Pehrsson Pekka
    1788-11-04 E3037 Margareta Pehrsdotter
    1788-11-04 E4254 Eva Olofsdotter Kannala
    1789-01-20 E2020 Eva Mickelsdotter Käyräsvuopio
    1789-06-26 E6302 Karin Jonsdotter
    1789-07-09 E2040 Mickel Mickelsson Käyräsvuopio
    1789-10-12 E1978 Clemet Olofsson Ollinen
    före 1790 E6167 Hans Sörensen
    1790-03-07 E4984 Margreta Samuelsdotter
    1790-07-02 E6169 Bodil Moritsdater
    1790-12-04 E0872 Brita Rockstadia
    1791 E4164 Samuel Mickelsson Käyräsvuopio
    1791-01-01 E4755 Margetha Jacobsdotter Juva
    1791 E4882 Caisa Svensdotter
    1791 E6937 Eric Emanuelsson
    1791-03-00 E4501 Catharina Giökert
    1791-05-05 E5274 Måns Ryfeldt
    1791-06-09 E4875 Sven Danielsson
    1791-10-09 E4983 Eric Håkansson
    1792 E4147 David Johansson Ollinen
    1792 E4823 Brita Ersdotter Lambinen
    1792-02-02 E0501 Henrik Carlsson
    1792-10-04 E3034 Helena Johansdotter
    1792-11-30 E2057 Brita Henricsdotter Keinosuando
    1793 E6941 Pehr Ersson
    1793-02-14 E4253 Salomon Olofsson Kannala
    1793-04-02 E1965 Margareta Henricsdotter Koivuniemi
    1793-04-19 E0416 Lisa Andersdotter
    1793-06-30 E5258 Anna Elisabeth Roth
    1793-08-12 E3478 Gustava Melin
    1793-09-09 E4572 Agnethe Dam
    1793-10-20 E6402 Greta Cedergren
    1793-12-13 E0537 Jonas Michelsson Aunis
    1794 E4150 Anna Greta Johansdotter Ollinen
    1794-06-22 E2055 Johan Johansson Stålnacke
    1794-08-08 E0767 Brita Johansdotter Huhdanantti
    1794-08-08 E0771 Olof Henricsson Cannala
    1794-11-03 E0525 Brita Olsdotter Palo
    1794-11-09 E0521 Olof Carlsson Sacari
    1795 E2959 Cajsa Nilsdotter
    1795 E4268 Margeta Abrahamsdotter Mörtberg
    1795-05-13 E2043 Mickel Mickelsson Käyräsvuopio
    1795-08-09 E0259 Ola Nilsson
    1795-09-15 E5312 Per Jonsson
    1795-09-18 E4291 Johan Adamsson Lauri
    1796 E1945 Henric Samuelsson Kangas
    1796-01-06 E1143 Adolph Müller
    1796-02-25 E4574 Hans Christoffer Dam
    1796-04-21 E4255 Olof Olofsson Kannala
    1796-05-04 E1147 Karen Hansdatter Sonne
    1796-06-12 E0569 Magdalena Jacobsdotter Juva
    1797 E5292 Samuel Jonsson
    1798 E4954 Olof Jonsson
    1798-01-23 E0787 Abraham Mickelsson Lauri
    1798-01-23 E0791 Margareta Karlsdotter Yrjänheikki
    1798-02-05 E5218 Jacob Jönsson
    1798-03-23 E6154 Cathrine Christiansdatter Lindberg
    1798-05-08 E4566 Adolph Christian Dam
    1798-09-26 E0332 Anna Jonsdotter
    1798-09-29 E3904 Sven Persson
    c:a 1798-10-10 E4502 Samuel Cedergren
    1799 E4324 Jacob Eric Jacobsson Malmström
    1799 E4325 Greta Caisa Jacobsdotter Malmström
    1799-02-23 E4133 Anna Regina Esk
    1799-03-06 E3496 Pehr Broström
    1799-11-22 E4794 Ola Askenström
    1799-12-30 E0633 Anna Abrahamsdotter Rechardt
    1800 E4327 Margareta Jacobsdotter Malmström
    1800 E4665 Henrik Olsson Assola
    före 1800 E5883 Erik Thermaenius
    1800-01-17 E4256 Fredrik Olofsson Kannala
    1800-02-09 E3501 Maria Jonsdotter
    1800-03-24 E1955 Stina Ericsdotter Tuoma
    1800-05-10 E1963 Michel Grelsson Krekula
    1800-05-26 E0795 Johan Andersson Lantto-Heikinpieti
    1800-08-05 E5876 Mickel Mickelsson Satta
    efter 1801 E3112 Anders Jacobson Sandström
    1801 E4728 Maria Mickelsdotter Mikko Lassi
    1801-02-13 E1951 Malin Henricsdotter Lautakoski
    1801-02-19 E3563 Nils Öhnberg
    1801-12-29 E4349 Isac Isacsson Sandqvist
    1802-03-08 E0255 Margareta Rischer
    1802-04-26 E5222 Pärnilla Jeppasdotter
    1802-11-04 E0432 Anne Katrine Adolphsdatter Müller
    1802-11-15 E4578 Hans Herman Dam
    1802-12-20 E6375 Peter Cedergren
    1802-12-26 E4371 Esaias Olofsson Tyni Esko
    1803 E2064 Lars Andersson Lasu
    1803 E6145 Mette Cathrine Hermansdatter Sode
    före 1803 E6447 Lena Persdotter
    1803-01-02 E6269 Nils Mattsson
    1803-08-15 E6086 Cathrina Svensdotter
    1803-08-23 E6084 Stina Pehrsdotter
    1803-11-28 E0336 Nils Nilsson Wallström
    1803-12-12 E6372 Johan Bergman
    1804 E0759 Jacob Jacobsson Juva
    1804 E4331 Johan Hindric Jacobsson Malmström
    1804-03-23 E6310 Hemming Pährsson
    1804-04-05 E0621 Carl Hindricsson Heickilä
    1804-06-24 E4350 Anna Stina Isacsdotter Sandqvist
    1804-07-19 E4136 Johan Samuel Esk
    1804-08-31 E0577 Appolonia Nilsdotter
    1804-09-29 E0151 Maria Elisabeth Bruno
    1804-12-16 E0573 Henricus Isacsson Bucht
    1805 E4333 Elisabeth Margareta Jacobsdotter Malmström
    1805-02-14 E6013 Ingrid Jonasdotter
    1805-02-26 E3467 Johan Johansson Alama
    1805-04-13 E1952 Lars Johansson Suaninki
    1805-07-01 E6426 Petter Eriksson
    1805-07-10 E6429 Jonas Eriksson
    1805-07-11 E4124 Isac Mickelsson Pjetilä
    1805-07-13 E6421 Annicka Persdotter
    1805-07-13 E6435 Erik Eriksson
    1805-07-20 E6431 Anna Lisa Eriksdotter
    1805-08-10 E4138 Anna Maria Esk
    1805-12-15 E4351 Johan Isacsson Sandqvist
    1806-02-14 E5294 Sara Persdotter
    1806-03-08 E4544 Anders Winberg
    1806-03-22 E0755 Carin Andersdotter Oravainen
    1806-06-29 E0751 Carl Nilsson Peräntie
    1806-07-20 E4289 Anna Greta Adamsdotter Lauri
    1806-09-29 E1284 Anne Elisabeth Clausdatter
    1806-11-03 E5985 Maja Jaënsdotter
    1806-11-08 E0408 Nils Wallström
    1807-04-08 E0034 Eric Ericsson Sundbom
    1807-07-30 E0022 Catarina Johansdotter
    1807-09-24 E4352 Isac Isacsson Sandqvist
    1807-10-21 E3753 Maria Jonsdotter
    1807-12-22 E0585 Abraham Isaksson Pekka
    1808 E0581 Olof Hindricsson Franchi
    1808 E4335 Margaretha Jacobsdotter Malmström
    1808-01-27 E3941 Kjerstin Larsdotter
    1808-03-19 E1990 Johan Nilsson Mikonantti
    1808-04-07 E6399 Catharina Elisabeth Cedergren
    1808-04-11 E0018 Johan Clemetsson Ollinen
    1808-05-07 E3942 Nils Abrahamsson
    1808-10-02 E4353 Johan Hindrik Isacsson Sandqvist
    1808-10-20 E5925 Åke Fredrik Rylander
    1808-12-19 E4321 Petrus Nilsson Kirkonmäki
    1809 E4169 Michel Michelsson Aunis
    1809 E4171 Maria Michelsdotter Aunis
    1809 E4668 Isak Olsson Assola
    1809 E4670 Catharina Olsdotter Assola
    1809 E4672 Maria Olsdotter Assola
    1809 E4674 Abraham Olsson Assola
    1809 E4729 Gretha Mickelsdotter Mikko Lassi
    1809-03-11 E4522 Samuel Esk
    1809-05-08 E0199 Johan Eric Aspman
    1809-09-08 E4125 Johan Mickelsson Pjetilä
    1809-09-10 E0428 Peder Kristiansen Dam
    1809-09-30 E4718 Mickel Mickelsson Mikko Lassi
    1809-10-05 E0775 Anna Larsdotter Fräki
    1809-10-23 E0545 Eric Olsson Lambinen
    före 1810 E5331 Johan Fredric Willström
    före 1810 E5332 Sophia Dorotea Willström
    1810-03-03 E2015 Elisabeth Ericsdotter Vuolonpieti
    1810-03-19 E5103 Christina Mattsdotter
    1810-05-14 E6354 Olaus Olsson
    1810-05-21 E0247 Margareta Magdalina Gestrin
    1810-06-13 E0147 Anders Beckström
    1810-07-06 E2013 Adam Anundsson Potila
    1810-07-18 E1957 Anders Mickelsson Satta Kaltio
    1810-12-00 E6057 Ingeborg Nilsdotter
    1810-12-29 E5250 Ingeborg Nilsdotter
    1811 E0344 Peter Jonson
    före 1811 E6056 Anna Brita Jonsdotter
    1811-01-03 E2017 Pehr Adamsson Knuuti
    1811-01-15 E1972 Hans Olofsson Kemi
    1811-03-10 E0609 Ella Pehrsdotter Wuomajerf
    1811-03-12 E5640 Erik Samuelsson
    1811-04-08 E4127 Olof Mickelsson Ero
    1811-05-19 E0340 Brita Ericsdotter
    1811-09-14 E1996 Malin Johansdotter Tuohea
    1811-10-20 E5249 Swän Börjesson
    1812 E4337 Jacob Eric Jacobsson Malmström
    1812-02-02 E6371 Stina Sophia Hassellöf
    1812-02-21 E4812 Isac Jacob Aspman
    1812-09-23 E4257 Isaac Olofsson Kannala
    1814-02-22 E4126 Salomon Mickelsson Pjetilä
    1814-05-11 E1980 Brita Pehrsdotter
    1814-05-29 E4290 Isac Adamsson Lauri
    1814-11-03 E4459 Anna Nilsdotter
    1814-11-18 E0167 Anna Carolina Aspman
    1815 E0589 Margareta Carlsdotter Laavala
    1815 E1967 Anders Larsson Lasu
    1815 E5161 Per Jaensson
    1815-01-22 E6153 Thomas Thomasen Möller
    1815-03-02 E0042 Johan Adamsson Potila
    1815-07-22 E1855 Agnete Hermansdatter Sode
    1816-02-06 E0203 Sara Catharina Humble
    1816-02-27 E5260 Eleonora Boumgardt
    1816-11-06 E6264 Ingri Andersdotter
    1817-01-31 E6067 Måns Jonsson
    1817-03-15 E3789 Carl Fredric Carlsson
    1817-04-10 E0719 Jacob Larsson Malmström Franchila
    1817-06-08 E0465 Anne Cathrine Madsdatter Engel
    1818 E3509 Carl Johan Gustafsson
    1818 E3812 Anna Lisa Andersdotter
    1818 E4678 Salomon Olsson Assola
    1818 E5914 Jonas Rylander
    1818-02-20 E6026 Jonas Gudmundsson
    1818-03-06 E0461 Michel Jonsson Aunis
    1818-04-20 E3889 Carl Magnus Magnusson
    1818-12-01 E5313 Lisbeth Jonsdotter
    1819 E0799 Margareta Michelsdotter Juntti
    1819 E3718 Sven Samuelsson
    1819 E4717 Maria Michelsdotter Lassi
    1819 E5760 Johan Olofsson
    1819-10-11 E4568 Peder Christian Dam
    1819-11-17 E1246 Johan Esk
    1819-11-24 E5440 Carl Johan Lilljequist
    1820 E1949 Eric Ericsson Erkheikki
    1820 E4173 Brita Caisa Michelsdotter Aunis
    1820 E4681 Petter Olof Olsson Assola
    1820-02-09 E0565 Nils Johansson Kirkonmäki
    1820-02-16 E5986 Carl Nilsson
    1820-02-25 E1344 Ellen Kirstine Terchildsdatter
    1820-03-14 E3117 Johanna Carolina Baumgardt
    1820-03-16 E5155 Pehr Persson
    1820-03-19 E5194 Carl Gustaf Hellstén
    1820-05-30 E5650 Cajsa Andersdotter
    1820-09-19 E4258 Pehr Olofsson Kannala
    1820-09-26 E5805 Jonas Persson
    1821 E1970 Sara Esaiasdotter Tyni Esko
    1821 E1994 Staphan Staphansson Tuohea Martimo
    1821 E5426 Johan Ferdinand Dahlander
    1821-04-05 E6128 Bertha Marie Pedersdatter Dam
    1821-05-12 E4694 Petter Abrahamsson Mörtberg
    1821-07-29 E0030 Brita Caisa Nilsdotter Välikoski
    1821-10-06 E6015 Pehr Olsson
    1821-11-04 E5248 Samuel Larsson
    1822-09-19 E5338 Maria Mattsdotter
    1823-03-04 E5809 Anna Johansdotter
    1823-03-19 E0807 Carl Abramsson Pekka
    1823-03-27 E4354 Brita Greta Isacsdotter Sandqvist
    1823-08-05 E6063 Peter Jansson
    1823-10-09 E4141 Johan Johansson Ollinen
    1823-11-19 E6099 Hemming Jonsson
    1823-12-27 E1250 Anna Catharina Winberg
    1824 E0617 Brita Stina Johansdotter Lantto
    1824 E5762 Anna Margaretha Olofsdotter
    1824-01-14 E6156 Daniel Michael Möller
    1824-04-13 E4194 Birgitta Olofsdotter Sacari
    1824-11-07 E6025 Lars Svensson
    1824-11-14 E0549 Abraham Abrahamsson Mörtberg
    1824-12-09 E3576 Magdalena Pehrsdotter Wessman
    1825 E5431 Johan Reinhold Dahlander
    1825-05-05 E5192 Anna Greta Hellstén
    1825-09-05 E4628 Stina Caisa Sundbaum
    1825-11-12 E6027 Karin Nilsdotter
    1825-11-17 E0517 Katarina Larsdotter Tano
    1825-12-14 E5065 Johan Edward Bäckström
    efter 1826 E3471 Pehr Olofsson Melin
    1826-02-11 E5474 Maria Christina Hindrichsdotter
    1826-02-17 E3957 Carl Persson
    1826-04-01 E0055 Adam Henriksson Kangas
    1826-04-04 E4152 Olof Clemetsson Ollinen
    1826-05-24 E3474 Anna Pehrsdotter Broström
    1826-06-17 E4692 Helena Christina Abrahamsdotter Mörtberg
    1826-07-15 E3124 Lovisa Magdalena Baumgardt
    1826-11-16 E6272 Maria Andersdotter
    1826-11-23 E6101 Ingrid Persdotter
    före 1827 E6376 Magnus Pehrsson
    1827-03-01 E6271 Jan Nilsson
    1827-03-25 E1998 Nils Johansson Välikoski Mikonantti
    1827-06-25 E4861 Peter Magnus Petersson
    1828 E0038 Maria Hansdotter Bergman
    1828 E5433 August Wilhelm Dahlander
    1828-03-15 E5625 Eva Lisa Adamsdotter
    1828-05-16 E6245 Sven Petter Jaensson
    1828-06-04 E4460 Bereta Jacobsdotter
    1828-07-12 E6374 Gretha Stina Pehrsdotter
    1828-07-17 E4480 Anders Olsson
    1828-11-16 E6320 Ingeborg Jonsdotter
    1828-11-25 E1237 Anna Catharina Melin
    1829-04-29 E6069 Elin Abrahamsdotter
    1829-05-02 E6308 Stina Jonsdotter
    1829-12-23 E4118 Brigitta Margareta Johansdotter Hardell
    1829-12-26 E4117 Johannes Johansson Hardell
    1830-04-20 E1975 Margareta Johansdotter Stålnacke
    1830-05-11 E5049 Michelle Christiane Adolphsdatter Müller
    1830-12-06 E0452 Hans Hermansen Rasch
    1831-01-06 E2002 Anna Mickelsdotter Käyräsvuopio
    1831-05-27 E0637 Isaccus Nilsson Kirkonmäki
    1831-08-31 E5614 Jan Svensson Wennerqvist
    1832-02-14 E4701 Johannes Johansson Kannala
    1832-04-27 E4015 Börje Persson
    1833-03-14 E0509 Margeta Olsdotter
    1833-04-17 E4595 Isac Nilsson Kirkonmäki
    1833-04-28 E3853 Gustaf Larsson
    1833-09-01 E6000 Susanna Johansdotter
    1833-09-10 E5900 Maria Eleonora Beckström
    1834 E0601 Eva Jacobsdotter Juva
    före 1834 E6089 Anna Caisa Larsdotter
    1834-02-23 E0605 Olof Olsson Kannala
    1834-04-09 E0557 Abraham Ericsson Mörtberg
    1834-04-13 E4204 Catharina Isacsdotter Pekka
    1834-04-25 E6312 Peter Jaensson
    1834-08-09 E5448 Mathilda Fredrika Lilljequist
    1834-08-10 E5450 Ida Petronella Lilljequist
    1834-08-11 E6088 Maria Christina Cedergren
    1834-09-28 E5899 Christina Eleonora Beckström
    1834-12-01 E6323 Anders Nilsson
    1835 E4232 Isac Isacsson Ero
    1835 E4656 Sara Maria Olofsdotter Mikko
    1835-01-12 E0175 Maria Christina Broman
    1835-02-17 E4116 Abraham Johansson Hardell
    1835-03-17 E0679 Brita Catharina Henricsdotter Bucht
    1835-05-00 E5153 Annicka Larsdotter
    1835-05-09 E6382 Pehr Alfrid Cedergren
    1835-06-26 E4884 Pehr Jaensson
    1836 E0064 Johan Larsson Pentäsjärvi
    1836 E5418 Dorothea Elisabet Klinteberg
    1836 E5424 Leopold Dahlander
    1836-01-06 E0444 Michel Andersen Ancher
    1836-05-03 E6438 Erik Eriksson
    1836-05-26 E0155 Johan Willström
    1836-07-21 E4633 Eric Sundbaum
    1836-12-04 E1241 Brita Michelsdotter Pietilä
    1837 E4226 Brigitta Isacsdotter Ero
    1837 E4659 Isaac Wilhelm Olofsson Mikko
    1837-04-23 E0096 Margareta Jacobsdotter Malmström
    1837-06-16 E3079 Per Johan Nestor
    1837-07-20 E5245 Stina Svensdotter
    1837-10-22 E4635 Eva Maria Sundbaum
    1837-12-15 E0376 Peter Magnison Petersson
    1838-01-13 E6384 Nils Gustaf Cedergren
    1838-01-17 E4233 Margareta Ericsdotter Ero
    1838-02-21 E0171 Olof Örnberg
    1838-05-12 E5948 Daniel Jonsson
    1838-08-17 E4863 Anna Greta Petersson
    1838-08-19 E6074 Anders Nilsson
    1839-01-09 E4482 Mätta Olsdotter
    1839-02-14 E0368 Michael Olofsson Sacari
    1839-11-16 E0613 Adam Abrahamsson Lauri
    1839-12-12 E4224 Johannes Isacsson Wuomajerf
    1840-03-09 E0763 Margareta Olofsdotter Franchi
    1840-03-20 E4212 Appolonia Henricsdotter Bucht
    1841 E3556 Johan Fiebelkorn
    1841-06-08 E4599 Maria Sofia Nilsdotter Kirkonmäki
    1841-07-10 E1233 Carl Johann Friedrich Baumgardt
    1842-08-10 E5737 Carin Pehrsdotter
    1842-10-16 E4225 Isaac Isacsson Wuomajerf
    1842-11-19 E0159 Margareta Kinnström
    1843-02-14 E5241 Catharina Hemmingsdotter
    1843-03-09 E5434 Johan Kullberg
    1843-04-01 E5982 Brita Svensdotter
    1843-04-02 E0597 Carolus Pehrsson Wuomajerf
    1843-07-17 E4639 Margareta Sundbaum
    1843-08-30 E4641 Helena Christina Sundbaum
    1844-03-14 E0440 Erasmine Helene Möller
    1844-03-18 E4195 Adam Olofsson Sacari
    1844-05-06 E0133 Erik Henricsson Hellstén
    1844-12-08 E4016 Lena Hemmingsdotter
    1845-03-12 E5244 Carl Ericsson
    1845-04-04 E4591 Isak Mickelsson Mattila
    1845-05-27 E9248 Nils
    1845-08-08 E4643 Margareta Sundbaum
    1845-12-28 E0125 Carl Andersson
    1846-05-08 E5494 Christina Mickelsdotter Krekula
    1846-05-12 E4227 Brigitta Isacsdotter Wuomajerf
    1846-06-14 E0026 Johan Staphansson Tuohea
    1846-09-28 E0109 Anna Regina Esk
    1847-01-03 E5954 Peter Persson
    1847-04-11 E4228 Johan Isacsson Wuomajerf
    1847-10-11 E4017 Peter Hemmingsson
    1848-01-08 E4611 Caisa Sophia Carlsdotter Pekka
    1848-01-10 E5978 Stina Svensdotter
    1848-02-12 E6040 Anna Greta Svensdotter
    1848-05-20 E3696 Cajsa Greta Gustafsdotter
    1848-07-08 E6071 Anders Andersson
    1849 E4618 Eva Brita Carlsdotter Pekka
    1849-02-01 E4617 Carl Carlsson Pekka
    1849-03-24 E6072 Lisa Persdotter
    1849-07-24 E3980 Lena Svensdotter
    1849-07-27 E3979 Jaen Persson
    1849-10-20 E5969 Wallborg Carlsdotter
    1849-12-11 E0275 Olof Henriksson Assola eller Heikilä
    1850-03-26 E4463 Nils Olsson
    1850-07-16 E7947 Clara Nilsdotter
    1851-05-04 E5189 Edvard Oskar Hellstén
    1851-05-09 E4649 Jacob Sundbaum
    1851-07-14 E5581 Johan Edvard Adolfsson Wennerqvist
    1851-09-19 E5438 Henrietta Christina Lilljequist
    1852-02-20 E4619 Maria Johanna Carlsdotter Pekka
    1852-04-17 E7804 Fredrika Nilsdotter
    1852-06-02 E0088 Anders Johan Bäckström
    1852-08-11 E5452 Isaac Lilljequist
    mellan 1853 och 1877 E5097 Carl Wilhelm Baumgardt
    1853 E6064 Josef Persson
    1853-03-27 E0896 Johan Henrik Olofsson Kannala
    1853-04-01 E5950 Lena Stina Jonsdotter
    1853-10-21 E0101 Johann Carl Friedrich Fiebelkorn
    1855-01-18 E0849 Anna Greta Carlsdotter Wuomajerf
    1855-01-26 E0448 Elsebeth Pedersdatter Blykop
    1855-01-31 E5590 Niklas Werner Nilsson
    1855-03-07 E4615 Petter Carlsson Pekka
    1855-06-05 E6360 Sara Sophia Nilsdotter
    1855-12-07 E3552 Juliana Fredrika Smedberg
    1856-01-20 E0137 Annika Svensdotter Dahlman
    1856-04-30 E0505 Eva Christina Ersdotter
    1856-06-16 E5956 Johannes Jonsson
    1856-12-13 E5874 Isac Johansson Pentäsjärvi
    1857-01-24 E3085 Carl Julius Haglund
    1857-02-04 E1317 Maria Johansdotter Tuohea
    1858-03-17 E3476 Maria Christina Melin
    1858-11-12 E0412 Anna Greta Olsdotter Råvanperä
    1858-12-19 E0593 Cecilia Johansdotter Mörtberg
    efter 1859 E0436 Christian Thomsen
    1859-06-16 E1321 Adolf Fredric Ericsson Sundbaum
    1859-07-21 E3091 Carl Albrect Haglund
    1859-08-12 E2945 Erik Montelius
    1859-11-13 E6065 Maria Månsdotter
    1859-11-14 E5147 Nils Magnus Rothsten
    1860-07-19 E6387 Ida Augusta Vilhelmina Cedergren
    1861-01-07 E4131 Gustafva Elisabeth Esk
    1861-05-28 E0360 Anne Elisabeth Kirstine Hansdatter Rasch
    1861-06-20 E6455 Sigrid Georgina Ragnhild Francke
    1861-12-29 E3630 Hulda Josefina Carlsdotter
    1862-02-03 E0084 Greta Hansdotter Kemi
    1862-03-17 E0046 Eva Persdotter Knuuti
    1862-04-06 E4560 Herman Rasch
    1862-10-23 E3096 Johanna Sofia Fredrika Haglund
    1863-09-07 E4720 Johan Mickelsson Mikko Lassi
    1864-02-08 E1313 David Johansson Ollinen
    1864-02-20 E4102 Frans Oskar Persson Hardell
    1864-03-26 E5152 Beata Persdotter
    1864-05-17 E5588 Maria Sofia Nilsdotter
    1864-06-11 E0080 Olof Andersson Lasu
    1864-08-04 E3101 Johanna Christina Haglund
    1864-08-14 E5451 Petronella Pettersson
    1864-11-20 E3542 Anders Fredrik Gustafsson Boberg
    1864-12-18 E1225 Carl Viktor Cedergren
    1865-01-12 E0939 Eva Adamsdotter Lauri
    1865-12-19 E4143 Isaac Johansson Ollinen
    1865-12-26 E3043 Sophia Hansdotter Rask
    1866-01-22 E1208 Anders Andersson Nestor
    1866-02-03 E0324 Margareta Johansdotter Mörtberg
    1866-04-30 E6075 Eva Maria Börjesdotter
    1867-01-06 E6010 Walborg Nilsdotter
    1867-03-12 E6009 Nils Petersson
    1867-10-31 E6314 Stina Maja Andersdotter
    1867-11-25 E5577 Adolf Fredrik Adamsson
    1867-12-22 E4105 Carl Johan Persson Hardell
    1868 E4563 Jens Michael Ancher
    1868-01-14 E3871 Maja Stina Månsdotter
    1868-02-22 E6452 Ernst Wilhelm Adolf Francke
    1868-05-16 E0051 Nils Petter Isacsson Kirkonmäki Sandqvist
    1868-08-20 E0348 Adolph Müller Dam
    1868-10-30 E5961 Lars Magnus Samuelsson
    1868-11-27 E6087 Annicka Svensdotter
    1870 E3075 Josephina Albertina Nestor
    1870-04-02 E3675 Carl Victor Jonsson
    1870-05-19 E3548 Carl Johan Friedrich Fiebelkorn
    1870-06-18 E4109 Carl Johan Persson Hardell
    1870-07-17 E0010 Olof Mickelsson Mikko Lassi
    1870-12-21 E5970 Josef Svensson
    1871-05-23 E4108 Maria Catharina Isacsdotter Ero
    1871-06-25 E5591 Maja Cajsa Eriksdotter
    1871-07-29 E1212 Anna Lisa Nilsdotter
    1871-08-26 E5596 Ingeborg Christina Nilsdotter
    1871-09-06 E1329 Adam Wilhelm Adamsson Ruokojärvi
    1871-10-01 E5603 Hans Klintberg
    1871-10-10 E3041 Albrecht Haglund
    1871-12-23 E4450 Pernilla Nilsdotter
    1872 E0356 Hans Michael Michelsen Ancher
    1872-01-24 E5955 Sara Cajsa Carlsdotter
    1872-03-19 E6042 Johannes Jonsson
    1872-05-14 E3870 Carl Persson
    1873-01-18 E5598 Nils Nilsson
    1873-04-02 E3651 Frans Råberth Petersson
    1873-08-23 E1220 Elisabeth Christine Ancher
    1874-04-05 E3671 Edvard Theodor Carlsson
    1874-12-01 E1333 Maria Johansdotter Pentäsjärvi
    1875 E1902 Hans Michael Hansen Ancher
    1875-02-07 E3125 Anna Maria Baumgardt
    1875-04-03 E4067 Hanna Maria Sandqvist
    1876 E1900 Johan Andreas Peter Ancher
    1876-12-30 E5972 Brita Cajsa Persdotter
    1877-05-14 E1309 Greta Johanna Olofsdotter Mikko
    1877-09-01 E5728 Augusta Sofia Johansdotter
    1877-12-09 E1204 Johan Wilhelm Baumgardt
    1878-10-22 E5975 Jonas Peter Carlsson
    1878-11-19 E4054 Greta Wilhelmina Hardell
    1878-12-23 E0364 Magnus Peter Cedergren
    1878-12-24 E4069 Petter August Sandqvist
    1879-01-15 E4052 Hanna Maria Hardell
    1880-02-20 E4707 Helena Johansdotter Pentäsjärvi
    1880-03-01 E3657 Hilvi Natalia
    1880-04-15 E0187 Brita Johansdotter Kannala
    1880-11-28 E5951 Kajsa Sofia Svensdotter
    1880-11-30 E5387 Maria Persdotter Nilsson
    1881-01-13 E5976 Sara Stina Isaacsdotter
    1881-04-13 E0231 Margareta Abrahamsdotter Mörtberg
    1881-10-05 E4093 Elsa Matilda Bäckström
    1881-11-26 E5949 Anna Christina Carlsdotter
    1882-02-23 E5592 Nils Magnus Jonsson
    1882-04-21 E0013 Maria Abrahamsdotter Mörtberg
    1882-10-25 E3872 Jonas Jonsson
    1883-03-17 E0092 Maria Lovisa Willström
    1883-03-27 E9617 Gustaf Leonardsson
    1883-05-03 E5605 Stina Ersdotter
    1883-09-14 E4097 Gustaf Hjalmar Bäckström
    1883-10-02 E1196 Johan Olsson Hardell
    1884-01-28 E4597 Margareta Catharina Nilsdotter Kirkonmäki
    1884-06-11 E3138 Per Magnus Baumgardt
    1884-11-18 E6032 Nils Peter Perssson
    1884-12-25 E5959 Johanna Carlsdotter
    1885-07-02 E4056 Karl August Hardell
    1887-06-12 E1229 Maria Christina Petersson
    1887-10-26 E4078 Lorens Isaksson Ruokojärvi
    1888-03-02 E0352 Juliane Marie Thomsen
    1889-04-16 E9559 Lina Karlsson
    1890-04-07 E3150 Ernestine Adolfine Amalia Francke
    1890-06-13 E4604 Petter Axel Sandqvist
    1890-07-17 E6251 Susanna Jaensdotter
    1891-02-27 E0105 Christina Ulrica Örnberg
    1891-08-21 E5962 Lena Stina Jaensdotter
    1891-12-07 E0141 Carl Carlsson Pekka
    1891-12-19 E4687 Abraham Abrahamsson Mörtberg
    1892-01-15 E5973 Sven Persson
    1892-11-30 E6036 Johannes Nilsson Rotsten
    1893-01-29 E1305 Isak Adamsson Ruokojärvi
    1893-08-10 E5066 Maria Wilhelmina Bernhardina Byman
    1893-10-10 E7462 Johan Karlsson
    1893-12-17 E1297 Johan Davidsson Antti Ollinen
    1894-02-03 E2846 Maria Johanna Ollinen
    1894-08-12 E4061 Erik Robert Hardell
    1894-10-19 E3120 Gustaf Edvard Baumgardt
    1894-12-29 E5819 Carl Johan Johansson
    1895-08-09 E0117 Olof Carlsson
    1895-11-13 E0121 Evelina Augustina Hellstén
    1896-02-06 E6461 Hilma Othilia Carlsson
    1896-03-02 E6349 Gustava Önnerberg
    1896-03-21 E5223 Bertha Carlsdotter
    1896-07-17 E1325 Brita Elisabet Johansdotter Potila
    1897-09-15 E5342 Johanna Dorothea Pettersson
    1898-01-10 E1293 Michel Michelsson Mattila
    1898-01-29 E6008 Anders Peter Nilsson
    1898-02-10 E5201 Oskar Nikolaus Ollinen
    1898-04-24 E5203 Gustaf Adolf Ollinen
    1898-07-04 E5520 Knut Nilsson
    1899-03-28 E5697 Johan Olof Lindström
    1899-06-05 E3743 Carl Andersson
    1900-09-05 E5820 Hilda Gustava Petersdotter
    1900-12-09 E5141 Evald Lilljequist
    1901-03-26 E5834 Carl August Andersson
    1901-05-07 E5420 Augusta Wilhelmina Dahlander
    1901-11-06 E1896 Augusta Tomasine Dam
    1902-03-15 E5714 Anders Pehrsson
    1902-05-26 E5537 Ester Nilsson
    1902-06-22 E5788 Per Olof Andersson
    1902-07-02 E1082 Maria Cecilia Mickelsdotter Mattila
    1902-07-04 E5593 Beata Maria Wennerqvist
    1902-10-22 E5794 Gustava Sofia Danielsdotter
    1902-11-11 E3068 Walter Charles Hanlon
    1902-11-24 E5205 Esther Katharina Ollinen
    1902-12-31 E5083 Gottlieb Henrik Baumgardt
    1903-01-03 E5443 Elvira Emilia Lilljequist
    1903-09-08 E1119 Jacob Nilsson Sandqvist
    1903-10-15 E6037 Gustafva Johansdotter
    1904-01-07 E4119 Johan Johansson Hardell
    1905-02-10 E5771 Anna Margit Holm
    1905-10-03 E1894 Marie Adolfine Dam
    1905-10-09 E5327 Johan August Larsson
    1906-03-28 E5795 Magnus Brunskog
    1906-09-03 E3069 Henry Allan Hanlon
    1906-09-20 E5251 Johanna Nilsdotter
    1906-12-21 E5199 Hilja Amanda Ollinen
    1907-07-16 E5398 Axel Lilljequist
    1908-02-14 E5445 Alida Josefina Lilljequist
    1909-02-09 E3066 Bror Johan Fredrik Haglund
    1909-08-18 E5600 Maria Sofia Klintberg
    1909-11-21 E5953 Karl Josefsson
    1910-07-21 E0892 Petter Olof Johansson Hardell
    1911-02-15 E1301 Brita Caisa Adolf Fredriksdotter Sundbaum Potila
    1912-02-02 E3777 Peter Lorens Nilsson
    1912-05-17 E1216 Carl Erasmi Dam
    1912-10-28 E1184 Johan Otto Baumgardt
    1913-04-01 E1263 Edvard Julius Bäckström
    1913-11-27 E5777 Maria Andersdotter
    1914-10-10 E1188 Christina Nestor
    1914-11-09 E4648 Petter Sundbaum
    1915-02-10 E4630 Johannes Sundbaum
    1915-06-14 E6458 Johanna Kristina Desideria Söderberg
    1915-08-01 E1059 Dödfödd
    1915-08-10 E5732 Johan Carlsson
    1916-03-09 E1892 Ane Katrine Dam
    1917 E3081 Carl Gustaf Nestor
    1917-03-01 E5731 Christina Catharina Olofsdotter
    1917-03-30 E3155 Åthilda Chatarina Dam
    1917-06-09 E5412 Maria Christina Gustafsdotter
    1918-03-02 E1200 Josefina Wilhelmina Petersson Nilsson
    1918-09-07 E4607 Johannes Carlsson Pekka
    1918-10-06 E3071 George Norman Hanlon
    1918-10-23 E1267 Theodolinda Friedrica Fiebelkorn
    1919-01-16 E6386 Claës Gustaf Emil Cedergren
    1919-04-10 E6385 Emelie Gustafva Cedergren
    1919-05-16 E9390 Leonard Karlsson
    1920-02-13 E1283 Johan Johansson Antti Ollinen
    1920-12-23 E5523 August Nilsson
    1922-02-05 E6460 Anna Josephina Carlsson
    1922-08-28 E3132 Greta Juliana Dam Baumgardt
    1922-11-17 E1192 Hans Adolf Kristian Dam
    1923-07-15 E1288 Sofia Johanna Isaksdotter Ruokojärvi
    1924-01-08 E3158 Carl Ancker Dam
    1924-06-19 E6459 Ottilia Henrietta Fredrika Francke
    1924-09-21 E5084 Frans Gustaf Baumgardt
    1925-01-23 E3557 Johan Theodor Fiebelkorn
    1925-02-18 E5518 Carolina Carlsdotter
    1926-02-02 E5779 Lars Peter Magnusson
    1926-07-29 E3533 Karl Sigfrid Boberg
    1927-06-19 E5380 August Theodor Holm
    1927-09-19 E1904 Michael Peder Ancher
    1927-10-26 E5715 Johanna Nilsdotter
    1928 E3083 Lovisa Nestor
    1928-05-29 E6353 Mathilda Juliana Christina Dam
    1928-10-01 E5780 Hilda Gustafva Jonsdotter
    1928-12-23 E5383 Nils Persson
    1928-12-26 E5252 Jonas Peter Alfred Jonsson
    1929-07-21 E5790 Emelie Kristina Brunskog
    1929-08-30 E5763 Elin Matilda Nilson
    1931-03-31 E5781 Augusta Karolina Jonsson
    1931-09-04 E5783 Karl Viktor Karlsson
    1931-10-08 E0004 Johan Persson Hardell
    1931-12-25 E5695 Maria Augusta Nilsdotter
    1932-04-15 E1179 Maria Christina Juliana (Nana) Dam
    1932-09-09 E1278 Selma Ophelia Carlsson
    1934-05-01 E5207 Gustaf Adolf Ollinen
    1934-08-26 E6352 Augusta Erasmina Dam
    1934-11-28 E1155 Greta Matilda Karlsdotter
    1935-04-15 E1906 Anna Kirstine Brøndum
    1936-08-16 E1254 Birger Gustaf Bäckström
    1937-03-21 E5712 Johan August Andersson
    1937-11-06 E8186 Carl Northun
    1938-02-04 E5778 Gustava Sofia Johansdotter
    1938-05-22 E5328 Anna Christina Jonsdotter
    1938-08-01 E1272 Gottlieb Edvard Baumgardt
    1938-11-04 E1174 Nils Otto Baumgardt
    1940-01-29 E5144 Jakob Peter Bogren
    1940-04-25 E5143 Karl Johan Boberg
    1941-08-05 E5086 Edvard Vilhelm Bäckström
    1941-12-07 E5517 Adolf Verner Wennerqvist
    1942-02-22 E5140 Albertina Wilhelmina Dahlander
    1942-06-08 E5085 Gerda Fredrika Bäckström
    1942-06-25 E5379 Gustafva Linnea Tapper
    1944-04-24 E5374 Olof Persson Nilsson
    1944-08-31 E5473 Emma Catharina Sandqvist
    1944-10-26 E5693 Sven Julius Andersson
    1945-04-28 E4625 Kaisa Wilhelmina Carlsdotter Pekka
    1945-08-01 E3153 Helena Maria Dam
    1945-12-06 E5776 Annette Josefina Karlsson
    1946-01-03 E3776 Johan Peter Gottfrid Petersson
    1946-08-05 E3151 Anna Elisabeth Dam
    före 1947 E3531 Axel Severin Boberg
    1948-08-22 E2935 Erik Gunnar Boberg
    1948-09-27 E5101 Fritz Edvard Baumgardt
    1949-05-18 E5371 Karin Ingegärd Nilsson
    1950-04-13 E5720 Emma Christina Andersdotter
    1951-02-08 E5786 Klara Sofia Andersson
    1951-12-05 E5087 Julia Theodolinda Bäckström
    1952-02-16 E5385 Sigrid Persson
    1952-05-31 E3682 Valner Teodor Larsson
    1952-07-03 E3156 Sara Juliana Christina Dam
    1952-08-06 E5365 Birger Olof Nilsson Öhnfeldt
    1952-11-07 E5694 Anna Karolina Johansson
    1953-09-19 E0984 Hannes Harald Hardell
    1954-01-27 E3513 Gustaf Hjalmar Boberg
    1954-01-27 E3525 Bengt Rudolf Boberg
    1955 E9291 Bo Northun
    1958-07-15 E0456 Birgitta Mathilda Sandqvist
    1958-09-17 E3072 Mary Ellen Paddy
    1959-04-25 E9666 Birgit Northun
    1959-05-12 E5145 Johan August Sandqvist
    1959-09-14 E3681 Hulda Sofia Karlsson
    1960-12-31 E5394 Emma Persson Nilsson
    1962-05-08 E5815 Emil Theodor Karlsson
    1962-07-29 E4084 Gottlieb Edvard Baumgardt
    1962-10-24 E5389 Maria Persdotter Nilsson
    1964 E1908 Helga Ancher
    1964-01-12 E3515 Anna Maria Boberg
    1964-05-29 E5553 Lilly Ingegärd Wennerqvist
    1964-11-03 E5835 John Gustaf Andersson
    1965-01-21 E5100 Alma Josefina Baumgardt
    1965-05-04 E3680 Ernst August Johansson
    1965-06-07 E3527 Johan Emanuel Boberg
    1965-07-22 E2937 Anna Fredrika Matilda Bogren
    1966-10-09 E1259 Bertha Henrietta Baumgardt
    1968-04-15 E5551 Knut Werner Wennerqvist
    1968-09-08 E4893 Olof Henning Lindström
    1969-01-31 E2843 Oskar Nikolaus Ollinen
    1969-08-23 E3136 Jonas Edvard Baumgardt
    1969-09-10 E5547 Carl David Werner Wennerqvist
    1969-10-14 E3518 Karin Cecilia Boberg
    1971-02-08 E9001 Ester Northun
    1971-06-20 E5102 Elvira Viktoria Baumgardt
    1971-10-10 E2838 Karl Johan Ollinen
    1971-11-23 E3528 Karolina Ingeborg Boberg
    1972-12-05 E5539 Klara Karolina Nilsson
    1973-06-10 E5535 Erik Nilsson
    1973-09-03 E5701 Karl Nore Andersson
    1974-07-18 E5836 Ellen Therese Andersson
    1974-07-28 E5395 Anna Persson Nilsson
    1974-11-20 E9420 Olof Carlsson
    1975-10-30 E5703 Sven Birger Andersson
    1975-12-15 E8970 Ingegärd Northun
    1976-12-03 E5538 Ebba Nilsson
    1977-02-09 E2841 Isak Alfred Ollinen
    1977-06-07 E5767 Nils Teodor Holm
    1977-09-30 E1078 Jakob Helmer Hardell
    1977-10-18 E5774 Karin Holm
    1977-11-02 E5509 Nils Nilsson
    1977-12-17 E1093 Johan Axel Hardell
    1978-03-08 E5548 Elvira Maria Wennerqvist
    1978-03-24 E5373 Elsa Märta Holm
    1980-10-07 E5532 Svea Nilsson
    1980-12-02 E5773 Ingrid Elisabet Holm
    1981-12-26 E5768 Greta Linnéa Holm
    1982-09-09 E1066 Sigrid Matilda Hardell
    1983-03-30 E5136 Kerstin Elvira Lilljequist
    1983-05-09 E5826 Vega Adina Sofia Karlsson
    1983-06-08 E7138 Alf Sandhage
    1983-10-29 E5549 Frideborg Gertrud Helfrid Wennerqvist
    1984-06-01 E6983 Hulda Karlsson
    1984-07-29 E1086 Emil Olof Hardell
    1984-11-21 E5705 Johan Allan Sixten Andersson
    1985-05-08 E5146 Sture Gottfrid Petersson
    1985-05-16 E5822 Elsa Viktoria Karlsson
    1986-03-27 E2835 Frans Gösta Johansson
    1987-05-13 E3579 John Werner Johansson
    1987-08-18 E5837 Anna Maria Andersson
    1988-04-03 E1943 Sofia Margareta Hardell
    1989-10-16 E5536 Nina Nilsson
    1989-11-12 E3584 Per Verner Lorens Petersson
    1991-12-18 E5507 Märta Naémi Olivia Wennerqvist
    1992-01-13 E1126 Nils Otto Adolf Dam Baumgardt
    1992-05-15 E1100 Anna Johanna Ollinen
    1992-05-30 E1070 Ivar Albin Hardell
    1992-08-14 E3523 Gunnar Arnold Boberg
    1995-01-08 E5410 Karl Axel Emil Åström
    1995-05-29 E7969 Lennart Northun
    1995-09-17 E5366 Lisa Britt Nilsson
    1996-01-31 E5824 Ada Linnea Karlsson
    1996-10-02 E3581 Inga Vega Margit Karlsson
    1997-03-13 E5352 Lennart Olof Nilsson Önfelt
    1997-03-24 E3586 Gossy Linnéa Valnersson
    1998-07-23 E8492 Elsa Northun
    1999-03-10 E5372 Inga Ruth Nilsson
    2000-01-28 E5367 Märta Birgit Nilsson
    2001-01-30 E5707 Ester Sofia Andersson
    2002-02-14 E2833 Barbro Bäckström
    2002-02-24 E2860 Hilja Maria Ollinen
    2003-05-26 E1130 Birgit Bäckström
    2005-08-27 E3128 Stig Nils Adolf Dam Baumgardt
    2005-09-29 E2932 Mirjam Maria Karolina Boberg
    2005-10-31 E5364 Per Olof Nilsson Öhnfeldt
    2006-01-02 E1074 Petter Oskar Hardell
    2007-04-19 E8928 Gunborg Northun
    2008-04-10 E5505 Gun Märta Nilsson
    2009-02-11 E5556 Nils Bertil Nilsson
    2012-03-12 E5350 Majken Christina Baumgardt
    2012-03-19 E5689 Edit Margareta Andersson
D Dödsorsak E3133 Greta Juliana Dam Baumgardt
    E3139 Per Magnus Baumgardt
    E4094 Elsa Matilda Bäckström
    E4537 Catharina Quist
    E4538 Ingemar Winberg
    E4774 Johan Otto Baumgardt
    E5220 Jacob Jönsson
    E5855 Hans Olofsson Kemi
    1783-04-18 E5869 Karna Larsdotter
    1791-05-05 E5277 Måns Ryfeldt
    1792-11-30 E5851 Brita Henricsdotter Keinosuando
    1794-06-22 E5853 Johan Johansson Stålnacke
    1805-07-01 E6427 Petter Eriksson
    1805-07-10 E6430 Jonas Eriksson
    1805-07-13 E6423 Annicka Persdotter
    1805-07-13 E6436 Erik Eriksson
    1805-07-20 E6432 Anna Lisa Eriksdotter
    1810-05-21 E5880 Margareta Magdalina Gestrin
    1857-01-24 E3087 Carl Julius Haglund
    1859-07-21 E3093 Carl Albrect Haglund
    1862-10-23 E3098 Johanna Sofia Fredrika Haglund
    1864-08-04 E3103 Johanna Christina Haglund
    1894-10-19 E5195 Gustaf Edvard Baumgardt
    1896-03-02 E6350 Gustava Önnerberg
    1910-07-21 E5848 Petter Olof Johansson Hardell
    1924-09-21 E5196 Frans Gustaf Baumgardt
F Födelse E2021 Nils Larsson Alatalo
    E2023 Anders Johansson Mikonantti
    E2025 Caisa Pehrsdotter
    E2041 Anna Olofsdotter Purainen
    E2076 Brita Henricsdotter Vuopio
    E2089 Maria Larsdotter Mukka
    E2099 Eric Thomasson Tuomas
    E1504 Anders Thuesen Galen
    E2741 Kristina Ingesdotter
    E2750 Astrid Nialsdotter
    E4844 Olov Månsson Blix
    E4846 Bengt Månsson Blix
    E4849 Karl Månsson Blix
    E5485 Karin Eriksdotter
    E5487 Pierre Servais
    E6202 Paul Kürtz
    E6204 Otmar Elliger
    E6207 Margarete Taeting
    före 410 E0695 Henqst
    före 430 E0693 Hartwacher
    före 460 E0691 Hattwigande
    före 500 E0687 Hulderich
    före 520 E0685 Bodic
    före 570 E0445 Karloman
    uppskattat c:a 575 E2565 Arnold vid Schelde
    före 575 E0471 Walrade
    582 E0467 Arnulf av Metz
    582-08-13 E2558 Arnulf av Metz
    uppskattat c:a 585 E2561 Deda
    före 590 E0434 Pippin den äldre
    före 590 E0921 Charibert
    före 595 E0469 Deda
    uppskattat c:a 600 E2564 Itta
    610 E2554 Ansegisel
    före 610 E0683 Berthold
    före 615 E0426 Ansegisel
    före 615 E0430 Begga von Herstal
    före 615 E0917 Chrodobertus I
    c:a 620 E2556 Begga von Herstal
    före 630 E0925 Childebrand
    635 E2524 Pippin av Herstal
    635 E0421 Pippin av Herstal
    före 640 E0914 Lambert I
    före 650 E0677 Sighard
    före 650 E0681 Julanda
    c:a 660 E2527 Martin av Laon
    660 E2529 Bertrada d.ä.
    före 665 E0908 Chrodobertus II
    före 665 E0910 Doda
    före 670 E0675 Dietrich
    680 E2522 Heribert av Laon
    före 685 E0906 Lambert II
    c:a 688 E0414 Karl Martell
    c:a 689 E2518 Karl Martell
    690 E2520 Chrodtrud
    uppskattat c:a 700 E2674 Ingild of Kent
    före 700 E0410 Caribert
    före 700 E0419 Chrodtrud
    före 700 E0815 Dobrogera
    före 710 E0901 Robert
    714 E2514 Pippin d.y.
    c:a 715 E0404 Pippin d.y.
    före 715 E0502 Svanhilde
    före 715 E0903 Williswint
    719 E0406 Bertrada d.y.
    c:a 720 E1691 Theodoric I de Septimanie
    före 720 E0969 Radbod
    uppskattat c:a 725 E2673 Eoppa of Kent
    före 725 E0486 Robert I
    före 725 E0543 Warnechin
    före 725 E0547 Kunigunde
    c:a 726 E1694 Alda des Francs
    före 735 E0398 Gottfred
    före 735 E0484 Oatilo
    före 735 E0498 Chiltrude Martel
    före 735 E0894 Cancor
    före 740 E0401 Imma
    före 740 E0898 Angila
    före 740 E0962 Æthelbert
    före 740 E0966 Meili
    742-04-02 E0393 Karl den store
    c:a 745 E1689 Gerberge
    före 745 E0619 Widukind I Magnus
    före 745 E0630 Svatana
    före 745 E0673 Ratbodi
    uppskattat c:a 750 E5358 Eafa of Kent
    före 750 E0488 Thüringbert
    före 750 E0958 Rotbert III
    före 750 E0960 Adelhelm
    751 Carloman
    före 754 E0490 Theoderata
    755 E1682 St. Guilhem de Gellone
    c:a 755 E0626 Geva
    före 755 E0733 Ingram
    758 E1679 Hildegard av Vinzgau
    c:a 758 E0396 Hildegard av Vinzgau
    före 760 E0599 Amalung
    760 E0805 Rothrude
    före 760 E0890 Heimrich
    före 765 E0611 Sindaella
    före 765 E0615 Wigbertus
    före 765 E0801 Gerhard I
    mellan 769 och 771 E2670 Egbert of Wessex
    c:a 770 E1685 Kunigunde des Francs
    före 770 E0697 Abbo
    c:a 770 E0827 Helge den Hvasse
    före 770 E0950 Liutprand
    före 770 E0952 Guntrud
    före 770 E0956 Roteri II
    773-04-00 E0390 Karlmann
    c:a 775 E2722 Heilwig
    före 775 E0492 Robert II
    före 775 E0591 Berengar
    c:a 775 E0699 NN
    före 775 E0821 Bertha
    777 E1671 Karlmann
    778 E2615 Ludvig I av Franken
    778 E0474 Ludvig I av Franken
    780 E1674 Chrothais des Francs
    c:a 780 E2715 Irmingard
    c:a 780 E2986 Regina
    före 780 E0365 Welf I av Bayern
    före 780 E0477 Heilwig
    c:a 780 E0634 Irmingard
    före 780 E0861 Eyderich
    före 780 E0886 Heimrich
    före 780 E0888 Hadaburg
    före 785 E0603 Bruno I
    före 785 E0728 Hugo
    före 785 E0757 Hildebold
    c:a 790 E0535 Harald Klak
    c:a 790 E0563 Immed
    före 790 E0607 Gisla von Verla
    före 790 E0730 Ava
    före 790 E0761 Svanhild
    före 790 E0842 Rotbert V
    före 790 E0854 NN
    före 790 E0858 Engalsam
    före 790 E0863 Leuthard I
    före 790 E0865 Rothrude
    795 E2617 Judith av Bayern
    c:a 795 E2663 Æthelwulf of Wessex
    c:a 795 E0326 Lothair I
    c:a 795 E0541 Sigrid Helgesdatter
    före 795 E0640 Gerhard
    797 E1665 Bernhard
    före 798 E2613 Odo av Orléans
    800 E1668 Cunigundis des Francs
    c:a 800 E2714 Rotrud
    c:a 800 E2726 Adelahide av Tours
    före 800 E0011 Oslac
    c:a 800 E0329 Irmengard
    före 800 E0361 Unruoch
    c:a 800 E0369 Judith av Bayern
    före 800 E0386 Cunigundis des Francs
    före 800 E0479 Robert III
    före 800 E0575 Poppo I
    före 800 E0583 Berengar
    före 800 E0737 Bennith I
    före 800 E0937 Eystein Glumra
    802 E2984 Hugh
    c:a 802 E0638 Hildegard
    före 805 E0745 Adalrich
    c:a 806 E2732 Liudolf av Sachsen
    c:a 806 E2736 Oda
    c:a 806 E0016 Oda
    c:a 806 E0595 Liudolf av Sachsen
    c:a 806 E0881 Ludwig II
    före 810 E0073 Eudes
    före 810 E0378 Suppo I
    före 810 E0381 Ingeltrud
    före 810 E0579 Williswind
    före 810 E0669 Rorico
    före 810 E0671 Bildchild
    före 810 E0846 Liutpato
    c:a 810 E0856 Audacer
    mellan 815 och 820 E1652 Robert I “le Fort” de France
    c:a 815 E1661 Pepin II
    c:a 815 E0271 Pepin II
    före 815 E0482 Waldrade
    c:a 815 E0526 Godtfred II
    före 815 E0558 Walbert
    c:a 815 E0642 Ranulf I
    före 815 E0753 Ida
    c:a 820 E2709 Ranulf I av Akvitanien
    c:a 820 E2723 Robert IV av Frankrike
    c:a 820 E3021 Álmos av Ungern
    före 820 E0252 Æthelwulf of Wessex
    före 820 E0256 Osburga
    före 820 E0316 Boso de Oudere
    före 820 E0353 Eberhard
    c:a 820 E0357 Gisela
    före 820 E0531 Mathilde
    före 820 E0561 Altburga
    före 820 E0587 Hiltrud
    före 820 E0946 Konrad I
    före 820 E0948 Aélis
    823 E2608 Karl II
    823-06-13 E0233 Karl II
    före 824 E0883 Emma
    c:a 825 E2983 Petronilla
    före 825 E0869 Engeltrude
    före 825 E0933 Rognvald
    före 825 E0935 Hild Rolfsdatter
    825-09-27 E2610 Irmentrude
    c:a 830 E1655 NN de Laon
    c:a 830 E1664 NN de Vermandois
    c:a 830 E2790 Rurik
    c:a 830 E0240 Irmentrude
    före 830 E0260 Æthelred II
    före 830 E0262 Edburh
    före 830 E0567 Heinrich
    före 830 E0644 NN
    före 830 E0741 Amelung II
    före 830 E0850 Liutpold
    före 834 E0496 Robert IV av Frankrike
    före 835 E0277 Hedwig
    c:a 835 E0320 Lothair II
    före 835 E0372 Suppo II
    836 E0510 Otto I av Sachsen
    mellan 837 och 840 E2650 Boudewijn I av Flandern
    c:a 837 E0227 Baldwin I Iron Arm
    c:a 837 E0571 Baba
    840 E0078 Lothar I
    före 840 E0296 Konrad II Welfer
    före 840 E0311 Hugbert
    före 840 E0313 Lobbes
    före 840 E0322 Waldrada
    före 840 E0374 Camerino
    före 840 E0551 Walbert
    före 840 E0554 Mathilde
    c:a 842 E0345 Berengar I
    c:a 843 E0229 Judith av Västfranken
    844-10-00 E2653 Judith av Västfranken
    c:a 845 E2981 Ingelgerius
    c:a 845 E3019 Árpád av Ungern
    före 845 E0301 Waldrada
    c:a 845 E0646 Ranulf II
    846-11-01 E2606 Ludwig II av Frankrike
    846-11-01 E0793 Louis II le Begue
    c:a 848 E2661 Æthelred Mucil
    c:a 849 E2655 Alfred the Great of Wessex
    c:a 849 E0244 Alfred the Great of Wessex
    c:a 850 E1659 Bertha de Morvois
    c:a 850 E2707 Ranulf II av Akvitanien
    före 850 E0248 Ealhswith
    c:a 850 E0267 Heribert I de Vermandois
    c:a 850 E0522 Reginhild Ludmilla
    före 850 E0650 Irmgard
    före 850 E0749 Wichmann I
    före 850 E0819 Adelahide av Tours
    före 850 E0873 Liutperht
    c:a 852 E2658 Ealhswith
    c:a 854 E0514 Hadwig
    före 855 E0280 Immihilt
    c:a 855 E0797 Adelaide
    c:a 859 E0304 Theobald
    860 E2601 Heinrich I
    före 860 E0269 Bertha de Morvois
    före 860 E0341 Anscharius
    före 860 E0349 Bertila
    c:a 860 E0424 Chalpaida
    före 860 E1137 NN van Egmond
    c:a 862 E0809 Robert II de France
    863 E2642 Boudewijn II av Flandern
    c:a 863 E0308 Bertha
    c:a 865 E0221 Baldwin II the Bald
    före 865 E0273 Athelbert
    före 865 E0288 Rudolf I
    före 865 E0518 Dietrich
    före 865 E0725 Tertulle
    före 865 E0877 Erchanger I
    före 865 E0879